Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Nedir Vikipedi - Soru Cevap

Dürüstlük Nedir Vikipedi

Dürüstlük dediğimiz zaman insanların aklına en çok gelen yalan konuşmak olur. Ve çocuklarımıza da bunu öğretiriz.Yalan konuşmanın ne kadar kötü bir şey olduğunu yalan konuşmanın insana ne kadar zarar verdiğini. Ancak köküne baktığımızda bu kelimenin yani dürüstlük nedir vikipedi baktığımızda bunun ne anlama geldiğini daha ayrıntılı olarak okuyabiliriz.

İşte bunun için de dürüstlük nedir vikipedi dünyaca ünlü olan sözlük de bize dürüstlüğün ne demek olduğunu ne anlama geldiğini çok kolayca açıklıyor. Aslında bunun gibi bir sürü örnek var. Ve gerçekten çocukluktan öğrenilen bir durum bir insan hayatını olabildiğince dürüst yaşamalı ki o kadar etrafında saygı ve sevgi görsün. Dürüst olmamak yalan konuşmak ahlaki değerleri olmayan ve yanlış bir şeyi sakladığınız da bunu saklayarak dürüst olamazsınız. Dürüst demek doğru ve yanlışı ayırt etmek demektir. Dürüstlük bütün toplumda nerede yaşarsan yaşa her toplumda gerekli olan bir değerdir. Ve en önemlisi bir insanın kendine karşı dürüst olması çok önemli. Kendini kandırmak yanıltmak kendi hatalarını yanlışlarını kendine söyleyememek kadar kötü bir şey yoktur. Bir insan zaten kendine karşı dürüst olduğunda hayatında da dürüst bir insandır.

İşte dürüstlük dürüst yaşamak bu kadar önemli. Dürüst bir insan toplumda saygı görür gittiği yerde sözüne güvenilen inanılan bir kişi olur. Ancak yalan konuşmak kötü konuşmak birisinin arkasından söylenmek onun yüzüne de başka söylemek bu dürüstlüğü içermez. Ve en önemlisi hatalarını yanlışlarını bile yapmış olsan bile bunu bildiğin için ve doğru söylediğin için ve saklamadığın için sözüne güvenilen birisi olursun. Ve güven duygusunu zedelememiş olursun. İşte dürüstlük nedir vikipedi olarak açıklamak isteyenlere veya dürüstlüğün ne demek olduğunu anlamaya çalışanlar için çok güzel bir sözlük bence.Dürüstlük Nedir Vikipedi - Yorum Soru Turka 25 Ekim 2020 25 Ekim 2020 — 13:27
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular