Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Nedir - Soru Cevap

Dürüstlük Nedir

Dürüstlük ahlaki bir temel olarak gerçekten bizim için çok önemli. Çünkü toplumda belli bir saygıya ve değere layık olmak için hayatımız da dürüst olmak gerekir. Bunların başında da dürüstlük nedir sorusu gelir ilk başta.

Dürüstlük ben dürüst bir insanım deyince olunmuyor ne yazık ki. Dürüst olmak için bunu gerçekten istemeli ve buna göre hareket etmelisin. Dürüst bir insan insanları arkasından konuşmaz. Söylemek istediklerini insanın yüzüne karşı söyler. Hataları yanlışları savunmaz başkasın da yada kendi yaptığı hataların yanlışların arkasına saklanmaz veya savunmaz ve bunları saklamaz. Ve her şeyden önemlisi kendine karşı dürüst olur. Kendini kandırmak kadar bu hayatta kötü bir şey yoktur. Çünkü belli bir sonra o kandırdın hayata yenik düşer ve kendini o yalana kıstırırsın çünkü o yalana inanmış olursun ve doğru ile gerçeği artık ayırt edemezsin bu yüzden bir insan çevresinden önce kendine karşı dürüst olacak ki çevresine arkadaşlarına etrafına ailesine karşı da dürüst olabilsin. İşte bunun için sorarlar dürüstlük nedir yada nasıl olunmalı diye bence dürüstlük insanın için de olmalı.

Yalan konuşmak hileye başvurmak kendini kandırmak başkaların arkasından konuşmak sırlar saklamak hataları yanlışları savunmak bunların hepsi dürüstlüğü zedeleyen şeylerdir. Ne zaman bunların tam tersini yaparsak işte o zaman dürüstlük nedir sorusunu cevaplayabiliriz. Bu soruyu önce kendimize sormak lazım her zaman.Dürüstlük Nedir - Yorum Soru Turka 2 Aralık 2020 2 Aralık 2020 — 12:44
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular