Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Sözcüğü Nedir - Soru Cevap

Dürüstlük Sözcüğü Nedir

Dürüstlük kelimesi ne kadar güzel bir şey değil mi dürüst olmak dürüst bir insan olmak yaşamak bu şekilde yaşamak hayatında saygı ve değer görmeni sağlar. Ancak bunun için dürüstlük sözcüğü nedir bunu anlamak buna bakmak önemli diye düşünüyorum. Çünkü dürüstlük kelimesinin anlamı göründüğünden fazla olabilir.

En azından benim için dürüstlük çok önemli. Ancak şöyle bir yanlış anlaşılma var. Yalan söylemeyince dürüst olunmuyor keşke bu kadar basit olsa bu durum. Ancak bu durum karşısında söylenebilecek en güzel şey bence ben dürüst bir insanım demeyle dürüst olunmuyor kesinlikle dürüstlük bu kadar basit ve kolay bir şey değil bana göre. İnsanlara karşı açık sözlü olmak kendine karşı dürüst olmak kendini kandırmamak bir olay da melasa ben hata yaptıysam bile buna bu benim için doğru bir şeydi yada doğru davrandım diyerek kendimizi kandırmamalıyız. Dürüst olmaya dürüst bir insan olmaya önce kendimizden başlamalıyız kendimize kaşı dürüst olduğumuz zaman o zaman işte insanlara karşı karşı tarafa karşı da dürüst olabiliriz yalan söylemek veya birisini üzülmesin diye onun hatalarını karşı tarafa söylememek bunlar dürüstlüğe girmiyor. Bunun için de ilk başta dürüstlük sözcüğü nedir bunu anlamak bize ne ifade ediyor bize ne anlam kattığına bakmak ve bizim için dürüstlük ne kadar önemli ona bakmak gerekli diye düşünüyorum.

Dürüst bir insan etrafından çevresinden saygı ve değer görür yanlışlarını ve hatalarını bilir farkında olur ve bunları kabullenir dürüst bir insan zor da olsa gerçekleri hataları o kişiye yada karşısında ki kişiye açık sözle söyler. Çevresinde sözüne güvenilen inanılan bir birey olur. İşte dürüstlük bize kazandırır aksine kaybettirmez evet belki bazen canımız yanar ancak yine de dürüstlük dürüst bir insan olarak yaşamak çok güzel bir şey. İşte benim bu yüzde n dürüstlük sözcüğü nedir anlatmak ve elimden geldiğince kendi düşüncelerimi katarak size açıklamak istedim.Dürüstlük Sözcüğü Nedir - Yorum Soru Turka 31 Ekim 2020 31 Ekim 2020 — 12:44
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular