Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Zıttı Nedir - Soru Cevap

Dürüstlük Zıttı Nedir

Dürüstlük bir insan için olması gereken en büyük bir değerdir bence. Dürüstlük demek kendine saygı demek kendine duyduğun saygıyı da ifade eder. Bir insanın dürüst olması o insanı etrafında saygı gördüğü ve kendine saygısı olan bir insan anlamına gelebilir.Ama burada önemli olan dürüstlük zıttı nedir veya bu kelimelere mi ihtiyacınız var işte bunun için dürüstlüğün zıttı olan kelimelere bakmanız da fayda var.

Bir başka anlamıyla dürüstlük zıttı nedir diye sorduğumuzda aldığımız cevaplar genellikle samimiyetsiz sahtekar ön yargılı olmak gibi cevaplar olur. Evet çevrenizde bir düşünsenize size karşı samimiyetsiz olan bir kişiye ne kadar güvenir ne kadar dürüst olduğuna size karşı dürüst olduğuna inanabilirsiniz.Bir diğeri de sahtekarlıktı evet bir kişinin dürüst olmasını sağlayamazsınız bu içten kişilikten gelen bir durumdur. VE siz bunu öğretemezsiniz veya buna bir şey katamazsınız. Bir kişi dürüst ise bence hata yaptığında bile bunu sonucunu bilse bile açık ve net şekilde söyler karşı tarafın başka bir yerden öğrenmesine izin vermeden söyler dürüstlük budur işte saklamazsın söylersin hata yaptığını bilsen de yanlış kaybedeceklerini bilsen de dürüst ve açık bir şekilde yaptığını söyler.

Belki o yaptığı hata ile karşı taraf yıkılsa yada affedemese bile dürüstlüğü sayesinde o kişiye inanır ve güvenir ve güvenini kazanacağı anlamına gelir. İşte dürüstlük zıttı nedir diye baktığımızda aslında dürüstlüğün bizim için ne kadar önemli olduğunu ve bu diğer zıt anlamlardan uzaklaşmak gerekli olduğunu hayatımızın ve kişiliğimiz için ne kadar önemli olduğunu gösterir.Dürüstlük Zıttı Nedir - Yorum Soru Turka 23 Ekim 2020 23 Ekim 2020 — 13:04
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular