Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Erasmus Nedir Nasıl Yapılır? - Eğitim

Erasmus Nedir Nasıl Yapılır?

Erasmus, 1987 yılında Avrupa Komisyonu tarafından kurulmuş bir programdır ve amacı uluslararası değişim programlarını finanse etmektir. Program her yıl giderek daha fazla popülerlik kazanıyor ve buna şaşmamalı!Bunun için de en çok merak edilen erasmus nedir nasıl yapılır sorusu ile birlikte, Avrupa’nın dört bir yanından gelen öğrencilere sadece eğitim alma değil, aynı zamanda yabancı bir ülkede gerçek hayatı deneyimleme fırsatı veren birçok uluslararası öğrenci değişim programı arasında en bilinenidir.

Erasmus Nedir Nasıl Yapılır?

Erasmus Nedir Nasıl Yapılır?

Erasmus programı tamamen kişinin ufkunu genişletmek, deneyim alışverişinde bulunmak, yabancı dil öğrenmek ve çoğu zaman bir ömür boyu sürecek bir maceradır. Yurtdışında eğitim almanın nasıl bir şey olduğunu kendi gözlerinizle görmek ister misiniz? Kendinize bu kadar yakın ama yine de bu kadar farklı kültürleri tanımak ister misiniz? Bunun için önce erasmus nedir nasıl yapılır bakmak önemlidir. Uluslararası arkadaşlar edinmek için istekli misiniz? Bu girişim tam da bunun için. Erasmus, Avrupa Birliği içinde 28 ülkede, Avrupa Ekonomik Alanının bir parçası olarak ortaklığa dahil 4 ülkede – Lichtenstein, Norveç, İzlanda, İsviçre ve Avrupa Birliği üyeliği için sıraya giren ülkeler – Kuzey Makedonya, Türkiye ve Sırbistan’da çalışıyor. Erasmus ülkelerinin listesi sonsuz değil ama kesinlikle aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var. Erasmus Programı, öğrencilere küresel bir eğitimi deneyimleme fırsatı sunmak için çalışır. Halihazırda, programı öğrencilere sağlamakla ilgilenen 37 ülkede Erasmus Programına katılan 5.000’den fazla yüksek kurum bulunmaktadır. 1987’de tanıtıldığından beri 6 milyon öğrenci bunun bir parçası oldu.Erasmus, uygun öğrenciler için kayıtlı üniversiteler ve kurumlar arasında serbest dolaşım ve eğitim değişimi sağlayarak çalışır. Erasmus 3 aydan bir yıla kadar gidebilir. Kursunuzun veya derecenizin bir parçası olarak Erasmus yapmak bir gereklilik olabilir veya bunu başka bir ülkeyi deneyimlemek için yapmış olabilirsiniz. Özgeçmişinizde veya CV’nizde harika görünecek, daha motive olmanıza yardımcı olacak, bağımsızlığınızı artıracak, İngilizce (ve diğer!) dil becerilerinizi büyük ölçüde geliştirecek ve ayrıca biraz iş deneyimi elde etmek için benzersiz bir açı sağlayacaktır.

Ayrıca öğrenciler ve akademik öğretmenler için,programa hak kazanan ilgili kişiler, seçilen bir ülkede periyodik eğitim programlarına katılabilirler. Bu sayede hem kendi seçtikleri bir konuyu öğrenmekle kalmaz, hem de yabancı dil bilgisini derinleştirir ve ufuklarını genişletir. Ancak bir öğrenci iseniz başvurmadan önce erasmus nedir nasıl yapılır bakarak hakkında güzel fikir edinebilirsiniz. Erasmus gençlik değişiminin sadece öğrenciler için olması gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak gençliğin tanımı akademik dünyada çok daha geniştir. Akademik topluluğun bir parçasıysanız ve yetkinliklerini genişletmek ve yurtdışından akademisyenlerle deneyim alışverişinde bulunmak istiyorsanız, cevap Erasmus’tur. Kişi öğretebilir, araştırmaya katılabilir veya sadece kendi ana üniversitesinin dışındaki akademik hayatı gözlemleyebilir.Erasmus Nedir Nasıl Yapılır? - Yorum Soru Turka 5 Haziran 2022 5 Haziran 2022 — 10:51
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular