Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

erkek ve kadın sorunu - Soru Cevap

erkek ve kadın sorunu

Bazen anlaşamadığımız yerler vardır. Özellikle bir kadın ve erkeğin anlaşamadığı anlaşmazlık yaşadığı durumlar vardır. Bu durumların içinde de en çok insanı etkileyen sorunlar bence birbirlerini anlamadıkları için yaşanır. Oysa erkek ve kadın sorunu ne olursa olsun ikisi arasında ki sorun bence birbirlerini anlasalar bu kadar sorun hale gelmez.

Ama ne kadınlar erkekleri anlayabiliyor ne de erkekler kadınları anlayabiliyor. Ve bu gibi nedenlerden ötürü de arada ki erkek ve kadın sorunu büyüyüp gidiyor. Oysa ikisi de birbirini anlayabilse birbirlerini birazcık olsun anlamaya çalışsalar işte o zaman o kadar sorun olmayacak. Bazen bu beni anlamıyorsun yada benim de senin gibi haklarım var diye başlar bazen de erkeler öncelik bendedir sen beni anlamıyorsun diye başlar. Aslında burada ki sorun tek nedeni bence biz dinlemesini bilmiyoruz. Karşımızda ki kişi ister bayan olsun ister erkek olsun dinlemesini bilmiyoruz. Oysa bunu bilsek işte o kadar sorun olmayacak ve bu gibi küçük sorunlar ortadan kalkacak.Bizim için öncelik tabi ki her zaman kendimiz olmalıyız ancak sorunun temeline inmezsek bunu asla çözemeyiz. Bence kadınların da erkekler gibi eşit haklara sahip ve özgürlük konusunda kısıtlanmamaları gerekiyor.Yada ikisi de bazı fedakarlıklar yapması gerekiyor ki. Eşit olsun ve arada ki sorunu en aza indirebilelim.

Bunun için de önce birbirimizi anlamak ve gerçekten birbirimizi yakından tanımak önemli. İki kişi birbirini anlamazsa ve yakından tanımazsa birbirlerine karşı saygısı olmaz ve öncelik yada haklarına saygı duyamaz. İşte bunun için de erkek ve kadın sorunu başta çözüme ulaşmasını sağlamak için birbirini anlamak ve dinlemek önemli diye düşünüyorum.erkek ve kadın sorunu - Yorum Soru Turka 11 Aralık 2020 11 Aralık 2020 — 15:16
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular