Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Akdi Nedir - Soru Cevap

Evlilik Akdi Nedir

Bizler için evlilik ne kadar doğal bir şey gelse de aslında iki kişinin evlenmesinden çok bunun ne kadar önemli olduğunu ve bazı hak ve sorumlulukların olduğunu iki taraf için de bu şekilde olduğunu öne sürmek doğru olur. Ve yakın zaman da duyduğum şu soru evlilik akdi nedir sorusunu daha önce hiç duymadığımdan dolayı sizlerle paylaşmak ve konuşmak istedim.

Aslında bu evlilik akdi nedir sorusu akla bazı soruları da beraberinde getiriyor. İşte bu soruyu sorma amacım biraz da size evliliğin en kadar ince bir detay olduğunu göstermek amaçlı bu ilanı açmak istedim. Aslında örnek olarak bir şey vermek gerekirse bunun için bir bankadan kredi alır iken bir imzalayacağımız bir sürü sözleşmeyi okuyarak bir sürü kağıtları okuyarak o şekilde imzalıyoruz. Ancak konu evliliğe gelince imza atar iken hiç okuduğumuzu sanmıyorum.Sizin de cevabınız bu yönde olacak diye düşünüyorum. Ancak imza attığınız kağıdın da altında bir sürü sözleşmenin olduğu veya maddelerin olduğu göz önüne almamız gerek.Evlenecek iki kişi için de bir sürü maddelerin olduğu ve bu maddelerin için de evliliğin eşitliğe dayandığını gösteren maddelerin olduğunu bilmek gerekir. Aslında nette baktığınızda bu soruya ilişkin bir sürü daha açıklayıcı siteler bulunmakta.

Ve ben bunları burada yazarsam baya zaman alacağını düşündüğüm için size sadece bu konu hakkında düşündüklerimi ve söylemek istediklerimi yazmak daha doğru olacağını düşünmüştüm. Siz biliyor musunuz evlilik akdi nedir sorusunun cevabını bilmiyorum ama ben ilk defa duymuştum. Yada bu konu da en azından bu şartların yada evliliğin maddelerini bu başlıkta toplandığını ilk defa duyduğum için bu ilanı açmak istedim.Evlilik Akdi Nedir - Yorum Soru Turka 19 Ağustos 2020 19 Ağustos 2020 — 14:36
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular