Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Anlaşması Nedir - Soru Cevap

Evlilik Anlaşması Nedir

Evlilik gibi bir düşünceye giriyorsun bir kişi ile ancak daha sonra bu kararı aldıktan sonra arada sorun çıkmasın diye yada artık günümüzde de yaygın olan bir durum ortaya çıkıyor bu durum da evlilik anlaşması nedir bunu nasıl açıklayabiliriz yada sizin için nasıl bir durum olması gereken bir durum mu yoksa olmaması gereken bir durum mu.

Yakın zamanda bir arkadaşım evlenecek ve bu konu hakkında evleneceği erkek buna böyle bir teklifle gelmiş ve ne yapacağını bilemeyerek benimle konuşmaya dertleşmeye gelmişti ve bu konuyu bana açmıştı. Aslında evlilik anlaşması nedir diye sorsak yada bunun anlamı iki tarafın evlilikten önce yaptığı kendi arasında yaptığı bir anlaşmadır. Genel olarak, evlilik öncesi anlaşma, boşanma veya eşlerden birinin ölümü durumunda evlilik varlıklarının nasıl bölüneceğini belirtir bu duruma hiç daha önce konuşmadıkları için böyle bir teklifle gelince de ne yapacağını bilememiş.Ve bu konuda konuşmak istedi ve bende aslında hakkında bilmediğim bir konu için bir şey söylemek istemedim. Ve bunun için de ben de bu konuya değinmek istedim burada ve bu düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Benim düşünceme göre evlilik anlaşması nedir.Bana göre eğer iki tarafında rızası var ise yada iki taraf da bu konuda razı ise buna hayır denmez. Şayet bende evlilik anlaşması taraftarı olabilir. Çünkü bazı durumlarda gerçekten gerekli olan bir durum olabiliyor. İşte bunun için aslında ben de kararsız kaldım bu durum konusunda ve düşüncelerimi burada paylaşmak istedim.Evlilik Anlaşması Nedir - Yorum Soru Turka 6 Ağustos 2020 6 Ağustos 2020 — 11:42
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular