Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Belgesi Nedir - Soru Cevap

Evlilik Belgesi Nedir

Hayatımızda evlilik gibi ciddi bir karar almaya hazırlık aşamasında aslında bir sürü gerekli belgeler yada kurumsal olarak izinler almak zorundayız. Bu aşamanın ne kadar yorucu olduğunu bilsek de gerekli olan ve yapılması zorunlu olan koşullardır. Bu koşulların için de evlilik belgesi nedir yada bu belgenin adını duyanlar olmuştur.

Benim de aklıma takıldı bu evlilik belgesi nedir ya da adını duyunca merak ettim de denebilir aslında ve bu yüzden bu konuyu da sizlerle paylaşmak istedim. Evlilik deyince bir aile kurmaya bir kişi ile hayatımızı birleştirmek için ilk adımızı atmış bulunuyoruz. Peki evlilik belgesi ne için lazım oluyor yada anlamı nedir. Nikah başvurusunda bulunur iken iki kişinin evlenmesin de herhangi bir sorunun bulunup bulunmadığını ve engelin bulunup bulunmadığını ve eşlerin yaş ve medeni hallerinin resmi olarak incelenmesi ve bu engellerin araştırılmasıdır.Aslında nikah başvurusundan önce bile yapılması gereken hususlar var. Tabi bunları yapınca evlenmiş olmuyorsunuz. Bunlar resmi olarak yapılması zorunlu ve devlet kurumlarınca resmi olarak incelenmesi zorunlu olan bir durum. Nikah dan önce yapılması gerekiyor.

İşte bende bu konuda sizlere bunu açıklamaya ve evlilik belgesi nedir diye soran yada evlilik düşünen ve yakın zaman da evlenmeyi düşünen ve karşısına bu şekilde bir soru gelen kişilere en azından biraz olsun bilgi vermek ve yardımcı olmak amacı ile bu ilanı açmak istedim. Umarım elimden geldiğince sade ve kısa bir şekilde açıklayabilmiştirim.Evlilik Belgesi Nedir - Yorum Soru Turka 7 Ağustos 2020 7 Ağustos 2020 — 13:07
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular