Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Birliği Nedir - Soru Cevap

Evlilik Birliği Nedir

İlk başta ilanıma geçmeden önce evlilik nedir ne olduğunu anlamak ve daha sonra evlilik birliği nedir gibi diğer kavramlara bakmak daha doğru olur diye düşünüyorum. Evlilik iki insanın belli bir sorumlulukları üstlenerek hayatlarını birleştirmesidir.

Peki evlilik birliği nedir yada bu şekilde bir terim var mıdır. Aslında yakında evlenecek biri olarak bu gibi konulara bakar iken bu terimi gördüm. Ve burada da paylaşmak sizlere aktarmak istedim. Evlilik birliği eşlerin ve çocuklardan meydana gelmekle birlikte, haklarda sorumluluklarda ve paylaşımlarda eşitlik olduğunun bir kavramıdır. Çoğumuz evlenir iken aslında bazı şeyleri hiç düşünmeden yada nasıl bir hayata geçtiğimizin farkına varmadan evlilik kararı alıyoruz karşımızda ki kişi ile. Ancak daha sonra anlaşamazlıklar veya sorunlar ortaya çıkınca da boşanıyor kişiler. Oysa evliliğin gerçek anlamını yada onun hakkında çıkan şeyleri ne olduğunu anlayabilsek yada iyi araştırıp bilsek bence bu şekilde sorunlar ortaya çıkmaz diye düşünüyorum. Oysa ama insanlar bu kadar bilinçli olmadığı için bu boşanmalar veya sorunlar büyüyüp gidiyor günümüzde. Oysa eskiden öyle miydi. Tamam eskiden de bu gibi şeyler bilinmiyordu. Ancak eskiden eşine duyduğun karşılıklı olan bir saygı ve güven ilişkisi vardı. Oysa şimdi bakınca günümüzde tıpkı herşeyin değiştiği gibi ilişkiler de evlilikler de eski önemini yitirerek değişiyor.

Ve halen değişmekte. Benim istediğim evlilik çocukluktan beri eskisi gibi olmasını düşlüyorum. Ve umarım evliliğim bu şekilde yürür. Evlilikte sadece bir kişiye sorumluk yüklememek gerekiyor. İki kişinin de aileye birbirlerine karşı sorumlulukları olduğunu ve iki kişinin de emek harcaması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden de bu arkadaşlık sitesine evlilik birliği nedir diye bir ilan açmak hem biraz kendi duygularımı düşüncelerimi size aktarmak hem de bu konuda bir yazı paylaşmak istediğim için bu ilanı açmak istedim.Evlilik Birliği Nedir - Yorum Soru Turka 15 Ağustos 2020 15 Ağustos 2020 — 14:34
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular