Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Danışmanlığı Nedir - Soru Cevap

Evlilik Danışmanlığı Nedir

Evlilik deyince aslında çok basit bir durum olsa da aslında karmaşık ve bir o kadar da emek harcamak gereken bir aile kurmanın temel yapısı. Ancak bazen istemesek de evliliğimiz de bazı problemler oluyor. Ve bunun için de bu gibi durumlarda bazen evlilik danışmanlığı nedir acaba bu danışmana gitsek mi gibi sorular çıkıyor.

İşte bunun için bende bu konu ile ilgili evlilik danışmanlığı nedir konusuna değinmek ve kendi düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istediğim için bu konuyu açmak istedim. Evlilik danışmanlığı nedir aslında evlilik danışmanlığı evliliğimizde sorunlar çıkıyor. Bazen bu sorunların üstesinden gelmekte zorlanırız. Aslında bir danışmanın da bu sorunları bir anda düzeltecek gibi bir soru işareti çıkmasını istemem.Evlilik terabisti yada danışmanı sizin sorunu çözemez sadece sizi dinleyerek sizin daha iyi bir bakış açısıyla bakmanıza yardımcı olur. Ve aslında eskiden aile büyükleri evlilikte sorun çıktığında ortamı sakinleştirmek için kızına yada oğluna öğütler verir ve biraz olsun evliliklerini düzeltmeye çalışır. İşte eskiden aile büyükleri karışırdı şimdi ise bir sorun varsa yada anlaşamazlık varsa bunu evlilik danışmanına sorarak çözümler almak ve en azından bizi dinleyecek birisinin olması bu açıdan iyi çıktı. Artık bu durum o kadar yaygınlaştı ki evliliğinde sorun olan direk her şeyi düzeltecek düşüncesi ile evlilik danışmanına gidiyorlar.

Ve bu düşünceyle evlilik danışmanlığına gitmek aslında tam olarak bizim hatamız. Çünkü evliliğiniz de ki sorunu evlilik danışmanı bir cümle yada bir şeyle düzeltemez. Evlilik danışmanlığı nedir ilk olarak bunu bilmek önemlidir. O sizi dinler sizin başka yönle evliliğe bakmanızı yada soruna başka yaklaşımda bulunmanıza yardımcı olur. Ve bir nevi dertleşerek içinize atmamış olursunuz. Aslında evlilik de yaşanan sorunlara gerçekten yardımcı olabilen sizin o soruna karşı bakış açınızı değiştiren yaklaşımınızı değiştiren evlilik danışmanlığa gidip tanışmak sormak gerçekten insanı rahatlatıcı bir durum olur.Evlilik Danışmanlığı Nedir - Yorum Soru Turka 20 Ağustos 2020 20 Ağustos 2020 — 14:57
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular