Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Fobisi Nedir - Soru Cevap

Evlilik Fobisi Nedir

Evlilik herkes yani bu kararı veren herkes evlenecek olan herkes için ciddi bir karardır. Aslında bu kadar ciddi bir karar bir düzenli bir hayat ortak bir hayat özgürlüğünün kısıtlanacağını düşünen herkes de evlilik fobisi nedir yada kısacası evlilik korkusu bu durumdan korkan ve çekinen uzak duran kişiler mevcut.

Aslında ortak bir takım arkadaşı olmasının yani evliliğim hem olumlu hem olumsuz yani hem artıları hem de eksileri var. Benim düşünceme göre. Bekar iken olduğundan daha iyi bir hayat yani bir düzenli bir hayatın olacaktır. Ancak aynı zamanda birine bağlı olacaksın. İşte insanı yada bu korku daha çok erkeklerde oluyor diye düşünüyorum. Bu korku var. VE bu yüzden evlilik fobisi nedir diye konuya bakmak ve geçen gün bir yerlerde okumuştum ve buna değinmek istedim bu nedenden dolayı. Aslında bence özgürlüğün kısıtlanmıyor. Aslında özgür oluyorsun ve eşinle yani evleneceğin kişi ile eğlenebilir vakit geçirme yapacaklarını yada isteklerini onunla yapma sanşı buluyorsun. Evli olmasan yalnız olacaksın ve bir arkadaşa ihtiyaç duyacağın için bu arkadaş seçimlerin de yanlış olma olasılığı yüksek oluyor. Hem aynı zamanda ortaklaşa bir hayata başlamış oluyorsun. Her zaman yanında olursan ihtiyacı olduğunda yanında olursan ve ev iş olsun her zaman birbirinizi desteklerseniz bence mutlu ve uyumlu bir evlilik olur diye düşünüyorum. Ve bu yüzden bu korku olmaz diye düşünüyorum.

Hayatında doğru kişi yani evleneceğin kişi bir kez çıkar. VE o kişinin o evleneceğin kişi olduğunu düşünüyorsan ve bu konuda bir kararsızlık yaşamıyorsan bence evlenmek bu güzel aile duygusunu yaşamak güzel bir durum. Ancak bu konuda tereddütlerin varsa veya evlilik fobisi nedir yada evlilik korkusu yaşıyorsan bence biraz da beklemek gerek diye düşünüyorum. VE bu korkunun yeneceğin zaman daha sağlıklı bir evlilik yapılaca bileceğini düşünüyorum.Kimileri bir aile kurmanın sorumluğundan ve hayatını birleştirme bazı durumlar da sorumluluk alacağın dan ve belli bir düzen için de olacağından korku duyabilir. Aslında bu çok normal bir durum. Ancak unutmayın tek başınıza olmayacaksınız yanınızda eşiniz ile birlikte bu sorumluluğu alıp onunla birlikte paylaşacaksınız.Evlilik Fobisi Nedir - Yorum Soru Turka 7 Eylül 2020 7 Eylül 2020 — 14:09
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular