Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Listesi Nedir - Soru Cevap

Evlilik Listesi Nedir

Günümüz zamanın da ceyiz listesi yada düğün listesi anlamını yitirmiş olsa da halen eski geleneklere sahip olan eski alışkanlıkları yerine getirmek isteyen kişiler de mevcut. Bunun için de düğün olmadan önce kendisine bir evlilik listesi nedir yada bunun gibi bir liste çıkarmak isteyen kişiler mevcuttur.

Geçmişte çeyiz, bir kadının evine maddi katkısı olarak kabul edilirdi. Çünkü o günlerde bir evin tek geliri koca tarafından sağlanıyordu. Bu nedenle aileler kızları doğduğunda çeyiz hazırlamaya başlayacak ve çocukları evlilik yaşına gelene kadar birçok maddeden oluşan bir çeyiz biriktireceklerdir. Ancak bu gün ve çağda gelir hem erkekler hem de kadınlar tarafından sağlanmaktadır. Bu nedenle çoğu çift, çeyizdeki eşyaları birlikte almayı tercih etmektedir. Ancak elbette çeyiz geleneğini sürdüren pek çok aile var.Geleneği sürdürenler, çeyizleri için hangi eşyaları biriktiriyor ya da alıyorlar? Eskiden kadınlar dantel ve tığ işi gibi el yapımı eşyalara yer verirdi. Ancak günümüzde gelinler yukarıda bahsedilen kullanılmayan eşyalar yerine giyime hazır eşyalar almayı tercih ediyor.İşte bunun için evlilik listesi nedir bunun anlamını bilmek ve gerekli olan şeyleri almak bence önemlidir.

Her halükarda, çeyizin asıl amacı yeni bir eve katkı olarak tanımlanabilir. Ancak bunun için önce bir liste yapmalı, dolayısıyla çeyizde neyin bulunduğunu bilmelisiniz. Önceden söyleyelim, çeyiz listesindeki eşyalar bir kural değil, eşinizle ortaklaşa satın alıyor olabilirsiniz. Ancak yeni evinizdeki eksiklikleri gidermek için her birini bilmek çok anlamlı.Bunun için de evlilik listesi nedir ve bu listede neler bulunması gerek bunu iyi bilmeli ve evinizin yeni kuracak yuvanızın eksiklerini tamamlamanıza yardımcı olur.Evlilik Listesi Nedir - Yorum Soru Turka 30 Ağustos 2020 30 Ağustos 2020 — 14:16
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular