Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Nedir Açıklaması - Soru Cevap

Evlilik Nedir Açıklaması

Sizin için yada evli iseniz yada evli değilseniz ve yakın zamanda evlenmeyi düşünüyorsanız sizin için evlilik nedir açıklaması nasıl yaparsınız kendinize göre. Evli iseniz de bir evlilik nasıl olmalı ve siz evliliğiniz hakkında ne düşünüyorsunuz.

Aslında herkes sevdiği kişi ile bir birliktelik uzun bir beraber hayat geçirmek ister ve bunun için ilk adımları atarlar.Bir aile kurmakta ki ilk adımları atarlar. Ve bu adımlar evliliğin ilk adımlarıdır. Birbirini tanımak anlamak birbirlerinin hakkında ki alışkanlıklarını hayatlarını anlamak ve ona uyum sağlamak önemlidir. Peki evlilik nedir açıklaması bana göre evlilik, bir erkeğin ve bir kadının samimi birliği ve eşit ortaklığıdır. Artık bundan sonra hayatı birlikte geçireceklerini ve kalan zamanlarını hayatlarını artık birbirlerine bağlaması ve ortak yaşamaktır.Evlilik hem doğal bir kurum hem de kutsal bir birlikteliktir. Evlilik için birbirine anlamak dürüst olmak güven saygı ve sevgi ve sadakat çok önemli unsurlardır. Düşünsenize bunlardan biri eksik olması halinde evliliğin ne kadar zor şartlar altında yürüdüğünü. Birisini sevmeden evlenmek hayatınızı zor yaşacağınızı çünkü arada sevginin olmadığı bir evlilik olacağı için hatalar yapacağınızı yada sizin için zor bir hayat olur bana göre. Peki güvenin olmadı bir aile yada evlilik yaptığınızı düşünün. Seviyorsunuz saygı duyuyorsunuz ancak o kişiye karşı güveniniz yok. Yani o kişinin sözlerine size karşı dürüst olmadığı için güvenmiyorsunuz. Bu durumda da her zaman tedirgin olacaksınız ve evliliğin zor durumlarda yürüyecek. Mutlu huzurlu bir evlilik veya aile kurmak için bence bunların olması gerekiyor diye düşünüyorum.

Bana göre evlilik nedir açıklaması yada bu evliliği daha çok şekilde açıklanabilir ancak bana göre evliliğin en kısa ve en net açıklaması en azından kendi düşüncelerimle sizlere evlilik hakkında düşündüklerimi biraz olsun aktarmak ve hem içimi duygularımı paylaşmak hem de düşündüklerimi paylaşmak istedim. Benim için evlilik bir kurumsal gibi gözükse de benim için evlilik ne kadar kurumsalsa o kadar da kutsal bir düzen. Çünkü evlilik aile kurmak aile bağını sahip çıkmak aileyi düzene sokmak hem zor hem de güzel emek isteyen çaba isteyen bir durum bence.Evlilik Nedir Açıklaması - Yorum Soru Turka 5 Ağustos 2020 5 Ağustos 2020 — 12:17
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular