Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Nedir Bilir Misin - Soru Cevap

Evlilik Nedir Bilir Misin

Evlilik o kadar güzel o kadar anlamlı bir şey ki sadece resmi olarak iki kişinin evlenmesi değil aynı zamanda iki kişinin duygusal yönden de evlenmesi ve birbirine saygı sevgi içerisinde bağlanmasıdır. Bunun için insanlar evlilik nedir bilir misin yada evliliği sadece kağıt üzerinde bir anlaşma olduğunu sanıyorlar.

Ancak bana göre evlilik sadece bir kağıt üzerinde bir anlaşma değil. Yada iki kişinin resmi kurum tarafından imzalanan anlaşma değil. Bana göre evlilik nedir bilir misin sözleri evlilik gerçek anlamada bir aile kurmaya kendi aileni kurmaya ilk adımdır. Ve duygusal olarak birini sevdiğin zaman aşık olduğun zaman o kişi ile bir ömür boyu geçirmek her zaman yanında olmak istersin ve onunla bir hayat sürdürmeyi düşünürsün. İşte bu nedenden dolayı da evlilik benim için sadece bir kağıt üzerinde bir anlaşma değil evlilik benim için önemli ve kutsal bir şey. Belki evliliği aynı şekilde görmeyen yada daha farklı anlamlar yükleyen kişiler de vardır. Ben sadece evliliğin benim açımdan hissettiğim duygular olarak açıklamak ve onları en azından bu gibi bir arkadaşlık sitesinde paylaşmak istediğim için sadece kendi duygularımı açıklamak istedim. Benim için evlilik nedir bilir misin bana göre bir sevdiğin hayatını geçirmek istediğin kili ile bir ömür boyu yanında olmak o kişi ile sonsuza kadar bir hayat sürmek ve iyi veya kötü günde zor veya hastalıkda her zaman kişilerin birbirisinin yanında olacağının sözünü verdiği ve bu sevginin saygının güvenin olduğu bir yuva aile kurmaktır. İşte o zaman evliliğin bir kağıttan ibaret olmadığını anlıyor insan.

En güzel en mutlu bir hayata yeni bir hayata ilk adımlarını atmış oluyorsun.Eskiyi yada eskiden yaşamış olduğun iyi veya kötü hayatını geride bırakıp artık kendi aileni kurmaya ilk adımları atıyorsun. Tıpkı dünyaya gelen yeni bir bebek gibi sende yeni bir hayata başlıyorsun. Evlilik nedir bilir misin bence evlilik yada evlenmeye karar verdiğinde artık eskiden sadece kendi mutluluğunu düşünen yada kendini düşünür iken artık ailenin mutluluğu eşinin mutluluğu seninkin den önce gelir artık çünkü sadece sen olmayacaksın senin yanında bir kişi daha olacak ve sorumlulukların olacak işte artık sadece kendini düşünemezsin benim için evlilik bu anlamlara geliyor. Sizin için anlamı ne olduğunu yada evlilik hakkında siz ne düşünüyorsunuz paylaşmak isterseniz cevaplarınızı bekliyorum.Evlilik Nedir Bilir Misin - Yorum Soru Turka 8 Ağustos 2020 8 Ağustos 2020 — 13:17
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular