Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Nedir Diye Soranlara - Soru Cevap

Evlilik Nedir Diye Soranlara

Evlilik de sadece bireylerin ve çiftlerin arasında değil de toplum için de bir bütündür. Bütünlüğü aileye ve aile değerini anlatan en büyük bir durumdur bana göre. Peki evlilik nedir diye soranlara veya bize böyle bir soru geldiğinde nasıl cevap veririz.

Diye düşünen veya cevap vereceğini bilemeyenler için aslında evlilik nedir diye soranlara tek cevap evlilik zaten artık bir araştırma konusu oldu. Ancak bize böyle bir cevap geldiğinde şayet bence evlilik doğumdan itibaren artık bizim için önemli olan ve bu kavramla doğduğumuz yani aile kavramı ile bir bütün olduğumuz için bu önemli diye düşünüyorum. İnsanlar yada çiftler birbirini sevdikten sonra artık evlenmeye karar verirler. Yada sevdiğini düşündüğü ve kendisine uygun olarak gördüğü kişi ile evlenmek ve yuva kurmak ve bir aile kurmak isterler. Etrafınız da genç bir kıza da sorsanız yada evlenmemiş bir bayana da sorsanız yada boşanmış bir bayana da sorsanız herkesin vereceği cevap birbirine benzer olur. Çünkü biz bu temelle bu aile kavramı ile dünyaya geliyoruz. Bu konu yani evlilik konusu artık psikologların da araştırma konusu oldu ve günümüzde baya yaygın olarak sorulan bir soru oldu. Bazı kesimler en azından nette baktığım kadarı ile bazı kişiler evlenmeye karşı olduğunu söyleyenler var.Ancak toplum düzeni için her toplumda her kültürde bu böyle düğünler yada sade nikah kıyarlar ancak her toplumda kültürde var. Ve baktığımızda daha eski zamanlara kadar uzandığını görürüz.

Çünkü evlilik nedir diye soranlara ancak cevap en azından benim için cevap toplum düzeni ve aile kavramı için bu gerekli diye düşünüyorum. Yoksa insanlar kendi bildiği gibi yaşamaya ve bir amaç bir heves olmadan yaşamaya başlarlar ve bir kaos ortamı olur diye düşünüyorum. En azından bunlar benim kendi düşüncelerim ve bunları söylemek ve belirtmek için de bu ilanı açmak istedim.Evlilik Nedir Diye Soranlara - Yorum Soru Turka 4 Eylül 2020 4 Eylül 2020 — 13:57
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular