Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Nedir Güzel Sözler - Soru Cevap

Evlilik Nedir Güzel Sözler

Hayatımızda her zaman evliliğin gerçekten ne demek olduğunu merak etmiştiriz. Aslında evlilik iki kişinin birbirini sevmesi ve arasında ki bağın daha güçlü olması sonucu resmi olarak da buna bir resmiyet kazanmasına denir. En azından bana göre böyle yada böyle açıklamak istedim. Ancak bir de şu durum var. Evlilik nedir güzel sözler açıklamak bu durumu güzel ve anlamlı sözlerle aktarmak ne olduğunu anlatmak daha uygun olur diye resmi konuşmalardan yada terimlerden uzak durarak daha güzel sözlerle açıklamak daha uygun olur diye düşünüyorum.

Tabi bizler yada bizler için evlilik kavramı daha eskilere dayanıyor. O zaman belki böyle resmi dairelerde olmasa bile evlilik kavramı eski zamanlara dayanıyor. Her dinde her kültürde farklı olmasına rağmen baktığımızda her yerde herkes sevdiği yada hayatını geçireceği ve arada güçlü bir bağ olduğuna inandığı kişi ile bir aile kurmak evlenmek ve mutlu bir yuva kurmak istemekte. Aslında toplum genelinde de önemli bir yeri var. Çünkü sağlıklı ve huzurlu bir toplum yaratmak için bu birlikteliğin olması gerek diye düşünüyorum. Peki evliliği açıklamak isteseydik ve bunu güzel bizim için güzel sözlerle açıklamak isteseydik nasıl açıklardık. İşte herkes evliliği açıklar kendine göre yorumlar ancak bunu güzel sözlerle açıklamak söylemek daha önemli diye düşünüyorum en azından benim için bu şekilde biraz sizde düşünürseniz işte evlilik nedir güzel sözler ile açıklayacak güzel anlamlı kelimeler bulabileceğinizi düşünüyorum. Örneğin sevgi ile hayatımı birleştirmek isterim. Yada hayatımı birleştirebileceği bir aile kurabileceğim sonsuza kadar yanında olmak istediğim kişi ile bir aile mutlu aile kurmak olarak da tanımlanabilir.

Evlilik belli temeller üzerine göre kurulur bana göre. Ve bu temeller öyle sıradan temeller değil bence evliliğin yada sağlıklı mutlu bir evlilik aile için gerekli olan durumlar da denilebilir. İşte bunun için saygı dürüstlük ve güven ilişkisi için önemlidir. İşte evlilik nedir güzel sözler olarak açıklamak yada söylemeye en azından kendi duygu ve düşüncelerimle size aktarmak istedim.Evlilik Nedir Güzel Sözler - Yorum Soru Turka 23 Ağustos 2020 23 Ağustos 2020 — 12:22
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular