Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Nedir Makale - Soru Cevap

Evlilik Nedir Makale

Herkesin çocukluktan beri hayalini kurduğu ve insanların birbirini sevdikten ve iyi tanıdıktan sonra evlilik kararı alması ve bu evlilik nedir makale buna dair bir sürü makale veya yazılar olduğunu gördüm. Eskiden beri bu evliliğin neden gerekli olduğunu ve ya evliliğin neden ihtiyaç duyduğumuzu neden evlendiğimizi sorgulayanlar ve buna dair bir sürü yazı paylaşan yazılar gördüm.

Ve bende nette evlilik nedir makale bakar iken bir kaç şey okudum ve bunu da sizinle paylaşmak istedim. Ve bu konuyu yazmak istedim. Evlilik deyince aklınıza gelen şey nedir. Yada evlilik size ne ifade ediyor. Şayet bana evlilik erkek ve kadın arasında bir anlaşma veya sevginin oluşması sonucu birbirini hayatına girmesi ve hayatlarını ortak bir şekilde birleştirmesidir. Bu durumda örfleri adetleri alışkanlıkları yaşam şekilleri hepsi ortak bir şekilde birbirini tamamlaması gerekir. Aşık olduğumuz sevdiğimiz kişi ile evleniriz ve bir yuva kurmaya hazırlık yaparız ve buna büyük bir heyecan duyarız. Ancak içimizde bazı korkular da yaşarız. Ya anlaşamazsak yada bu kuracağımız aile yıkılırsa diye bazı korkuları da olabilir. Aslında olay evlilik de değil yada evlenmek de değil.Korumamız gereken şey ailemiz kurduğumuz aile olacak. Alışkanlıklarımızı yaşam şeklimizi bekar iken olan hayatımızı geride bırakıp bir hayatı artık iki kişi olarak yaşadığınızı unutmamak gerekir. Bence evlilik de en büyük gereksinim bence dürüstlük, güven, saygı ve sevgi bunlar evlilikte olmazsa olmazlardan birisidir. Düşünsenize bir aile de bunlardan biri olmayınca yürümesi ne kadar zor olur. En azından bana göre zor olur diye düşünüyorum.

Hatta evli kişilere evlilik nedir makale yada evlilik hakkında bir kaç soru sormuşlar ve buna ilgili bir sürü değişik cevaplar ortaya çıkmış. Kimisine göre evlilik hayatı birleştirmek olsa da kimisine göre daha değişik anlamalara da geldiğini okudum ve gerçekten yine de bizim adetimizde ki evlilik anlayışı bence en güzel ve en temiz duygu diye düşünüyorum. Peki size göre evlilik neyi ifade ediyor yada evlenmek neden önemli evlilikte olmazsa olmazlarınız nedir cevaplarınızı bekliyorum.Evlilik Nedir Makale - Yorum Soru Turka 30 Temmuz 2020 30 Temmuz 2020 — 11:48
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular