Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Nedir Nasıl Olmalıdır - Soru Cevap

Evlilik Nedir Nasıl Olmalıdır

Bir insan hayatının sonuna kadar birlikte geçireceği doğru kişiyi bulunca evlenmek ve onunla bir ömür boyu mutlu olmak bir aile kurmak ister. Ama bazı kişiler için bu korkutucu da olabilir ve bazı şüpheleri olabilir. Peki evlilik nedir nasıl olmalıdır en iyi güzel bir evlilik için ne olması gerekiyor.

Bu konu hakkında bazı yazılar yada makaleler okudum. Aslında mutlu ve sağlıklı bir evlilik için birbirine karşı bağlılık saygı ve sevgi ve güven evliliğin o ilişkinin sağlamlığı evliliğin yürümesi için en gereken temellerin başında gelir. Evlilik dediğimiz zaman sadece bir hayatı birlikte geçirmek değil. Bu hayatın içinde bazı sorunlar olabilir bazı anlaşmazlıklar olabilir yada çok mutlu olabilirsin. Burada önemli olan bu ortaya çıkacak her durumda eşinin sevdiğin kişinin yanında olmalı ona destek olmalı. Ve her şeyden önemli güven saygı sevgi sadakat evlilikde olmazsa olmazlardır. Bir evliliği oluşturan yada evi aileyi aile yapan bu temellerdir. Bu temellerden birisi olmasın bazı sorunlar meydana gelir. En azından benim düşünceme göre bu şekilde. Ben evlilik nedir nasıl olmalıdır deyince bunlar geliyor. Hayatınızda uzun zamandır birisi ile evlenmeye karar vereceksiniz ve bu sizi korkutabilir ancak hayatınızın sonuna kadar birisiyle yaşamak birisine bağlı kalmak korkutucu gelebilir. Ancak bence korkulacak bir durum yok. Çünkü zaten tanıdığın ve uzun zamandır hayatında olan kişi ile evlenmek mutlu olmak ona bağlı olmak her ilişki de önemli ve evlilik de bunun biraz ilerisi sadece. VE birbirine bağlı kaldığınız saygı ve güven olduğu sürece bence arada ne kadar sorun olursa olsun o bağ aranızda ki bağ hiçbir zaman zarar görmez.

İşte bana göre evlilik nedir nasıl olmalıdır biraz olsun size düşüncelerimi anlatabilmiştirim umarım aslında basit gibi görünen durum emek harcamak mutlu olmak için ailene evine sahip çıkmak eşine karşı sevgi saygı her şeyden önemlisi birbirine karşı saygı sevgi ve dürüst olmak bence evlilikte olmazsa olmazlardan birisidir. İşte bana göre evliliğin anlamı yada ne olduğu biraz karışık olsa da bunları ifade ediyor.Evlilik Nedir Nasıl Olmalıdır - Yorum Soru Turka 29 Temmuz 2020 29 Temmuz 2020 — 13:14
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular