Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Nedir Ne Demek - Soru Cevap

Evlilik Nedir Ne Demek

Aslında bazen korktuğumuz ancak hayalini de kurduğumuz ve nadiren de olsa düşündüğümüz bir konudur. Peki evlilik nedir ne demek yada ne anlama gelir yada sizin için anlamı veya size hissettirdikleri size düşündürdükleri nelerdir. Bazen korkarız bu düşünceden ancak yine de ne olursa olsun düşündüğümüz ve istediğimiz bir konu yada durum olur.

Evlilik aile bağlarını insanların kendi arasında düşündüğü güzel ve mutlu bir aile kurmaya adım attıkları yoldur. Ancak kimse tam olarak yada nadiren de olsa tam olarak anlamını bilmeyen yada evliliğin değerini bilmeyen kişiler mevcut. Ancak her toplumda her yerde karşımıza çıkan ve gerçek değerini veya evlilik nedir ne demek olduğunu gerçekten anlamamız için bir araç olur. Evlilik en azından bizim nasıl algıladığımızla bir gösterge içindedir. Biz evliliği nasıl algılıyoruz yada evlilik hakkında ne düşünüyoruz asıl sorulması gereken asıl konu bence bu. Sadece bir bağlılık mı yoksa bir ihtiyaç bir yada toplum tarafından uygulanan bir baskı mı. Bence bunlardan bana göre hiç biri bir kişi birini sevdikten sonra onunla bir yuva aile kurmak ve evlenmek ister artık ömür boyu yanında olmasını onun yanında olmasını ister hayatın boyunca yanında her zaman hem ailen olacak hem eşin olacak hem arkadaşın olacak sonsuza kadar yanında olacak bir kişi olur. İşte bence evlilik fikri insanların yalnız kalmasını engelleyen en gerçek durumlardan bir tanesidir.

Evliğin değerini ve anlamını bilmek bu konuda akrabalarımıza bizden büyüklere sormak yada bu konuda bir deneyim yaşamış kişilere sorarak evlilik hakkında öğrenebildiğimiz herşeyi öğrenmek ve nasıl bir geleceğe sahip olacağımızı nasıl bir hayatımız olacağı yada nasıl bir evlilik gerçekleştireceğimizin hayallerini kurar veya bu konuda düşünürüz. Ben burada evlilik nedir ne demek olduğunu sadece kendi düşüncelerimle anlatmak istedim sizlerle paylaşmak istedim. Bu konuda sizin düşünceleriniz yada sizin fikirlerinizi de merak ediyorum açıkcası.Evlilik Nedir Ne Demek - Yorum Soru Turka 29 Ağustos 2020 29 Ağustos 2020 — 14:41
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular