Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

evlilik nedir neden evlenilir - Soru Cevap

evlilik nedir neden evlenilir

Bazılarımız evlilik nedir neden evlenilir diye sorar gibi oluyor. Veya neden evlendiğimizi ve bir aile kurduğumuzu merak ediyor olabilirler. Kimisi için de bu ne tuhaf bir soru diye sorabilirler. Açıkcası evet biraz tıhaf gibi gözükse de aslında neden evlendiğimizi bilmediğimizi yada en azından sosyologlar bu konuda kendine ait bir araştırma yapmaya çalışan kişiler de var.

En azından bende bunu sonradan duydum ve bir yerde okuyunca gerçekten evlilik nedir neden evlenilir neden evleniyoruz kimi sorular aklıma gelmeye ve kendi kendime sormaya başladım. Aslında ben bekar bir bayanım. Daha önce de bir evlilik yapmadım. Ancak bu soruyu hiç kendi kendime sormamıştım. Ve yakın bir zamanda yabancı bir site de bir makale okuduğum zaman aklıma bu soru takıldı neden evlenme ihtiyaçı duyuyoruz. Yada nereden çıktı bu kavram gibi sorularla merak etmeye ve bunun temelini anlamaya çalıştım biraz. Aslında evlilik veya aile birçok toplumda yada her toplumda anahtar yapılardır. Hangi topluma bakarsanız bakın hangi toplumda kültürde yada adetlere veya geleneklere bakarsanız bakın evlilik eski çağlardan beri günümüze gelmekte peki bu değer neden var. Tabi ki ilk akla gelen mutlu huzurlu güzel bir aile kurmak ve bunun temelini atmak istemekle evlilik nedir yada neden evleniriz gibi sorular sorulduğunda bu akla gelen ilk sorulardır.Ve sevdiğimiz kişi ile evlenmek güzel bir mutlu bir aile kurmak istemek temelinde yatıyor olabilir. Ancak bu bize yada aklımıza gelen herkesin cevap vereceği cevap olabilir.

Ancak bunun bilimsel temelinde psikolojik olarak her kültürde o şekilde gördüğümüz için bize öyle geliyor. Yani burada demek istediğim daha doğar iken dünyaya gelir iken bir aile kavramı ile dünyaya geliyoruz.Yani aslında bir bütün olarak herkese aileye bağlı doğuyoruz ve hayatımız boyunca da öyle kalmak istiyoruz işte bu nedenden dolayıda evlilik kavramı yada buna ihtiyacımız var diye düşünüyoruz. Evlilik nedir neden evlenilir gibi soruyu bunun için bir sürü bilim insanı da kendi kendine soruyor olabilir.evlilik nedir neden evlenilir - Yorum Soru Turka 2 Eylül 2020 2 Eylül 2020 — 12:47
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular