Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Nedir Psikoloji - Soru Cevap

Evlilik Nedir Psikoloji

Bir kurum olarak kaydedilen evlilik en eski tarihlerde eski uygarlıklardan beri karşımıza çıkmaktadır. Toplum genelinde evlilik zaten ilk doğar iken dünyaya gelir iken bir aile kavramı bir evlilik kavramı ile dünyaya geliyor ve büyüyoruz yani işin başında da daha çocukluğumuzdan beri bu kavram ile bir bütün olarak doğuyoruz. Peki evlilik nedir psikoloji olarak açıklamak mümkün mü.

Aslında günümüzde evliliğin ne olduğunu yada niçin bu evleniyoruz neden evliliğe gereksinim duyuyoruz gibi sorunların cevaplarını daha eski zamandan beri psikologlar hep sormuş ve hep bir araştırma konusu olmuştur. Evlilik nedir psikoloji tarafından yani psikoloklar tarafından tam bir araştırılma konusu olmasına 1920 kadar başlamadı bu tarihten sonra insanlar yavaş yavaş bu konuyu araştırmaya ve bunun üzerine tezler yazmaya konular yazmaya araştırma yapmaya başladı. Ancak tam olarak kesin olarak açıklaması halen bile günümüzde yok. Sadece ilk doğar iken dünyaya gelir iken zaten bir aile kavramı ile dünyaya geldiğimiz yani bununla bir bütün olduğumuz gerçeği var. Ve insanlar bir yere bağlanmaya tutunmaya ihtiyaç duyuyorlar ve bunun için de bu gereksinim ortaya çıkıyor. Aslında toplum açısından da bir düzen oluşturmak için evlilik gibi kurumsal bir şey olması gerekiyor diye düşünüyorum ben.

Bunun için evlilik nedir psikoloji olarak açıklamak ve bunu mümkün olduğunca ele almaya bu konuya değinmeye çalışan bir sürü kişiler olduğunu düşünüyorum. Ama benim için her toplumda her kültürde olan bir durum olan evlilik zaten var olması gereken çünkü doğuştan itibaren bir aile kavramı ile büyüyen bizler zaten bu durumun olması sevdiğin kişi ile bir hayat kurmak aile kurmak ve bunu resmileştirmek önemli diye düşünüyorum.Evlilik Nedir Psikoloji - Yorum Soru Turka 3 Eylül 2020 3 Eylül 2020 — 13:12
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular