Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Nedir Sorusuna Cevap - Soru Cevap

Evlilik Nedir Sorusuna Cevap

Evlilik ne kadar iki kişinin birleşmesi bir aile kurmaya ilk adımları olsa da yada iki kişi arasında ki bağın kuvvetli olması da herkes evlilik nedir sorusuna cevap verir iken zorlanır. Çünkü bir evlilik nasıl olmalıdır. Yada evliliğin sağlıklı olduğunu yada mutlu olup olmadığını nasıl anlayabiliriz.

Bunun için de evlilik nedir sorusuna cevap vermek biraz zor olabilir. Bence evlilik sadece bir imzadan ibaret olmamalıdır. Günümüzde bu şekilde düşünen kişiler olduğunu düşünüyorum. Ancak benim düşündüğüm şekilde düşünenler olduğunu da düşünüyorum. Bence evlilik imza üzerinde değil sadece hayatın değişmesi bir aile kurmanın ilk adımlarını attığın hayatını sadece tek başına değil artık belli bir sorumlulukların olarak hayatın şeklinin değişmesi yada hayata bakış acımızın değişmesidir. Evlilik uzaktan bakıldığında yada evlenmeyen birisine sorduğunuzda evlilik düşünmeyen birisine sorduğunuzda anlaşılamayan bir durum olsa da yada korkuları olduğunu söylese de, içeriden bakıldığında ise yani evli olan kişilere sorduğumuzda ise anlatılamayan bir durum ortaya çıktığını görürüz.Bir sürü bilim insanı olsun psikologlar olsun iyi mutlu bir evliliğin nasıl olması gerektiği hakkında bir sürü araştırmalar yapmış ve evli olanlara ve bekar olanlar sormuşlardır. Bana göre iyi bir evlilik ve sağlıklı bir evlilik için iki kişinin birbirini çok iyi tanıması ve bir hayat yeni bir yaşam tarzı kuracaklarını bilmesi çok önemli.

Benim en azından evlilik nedir sorusuna cevap verebileceğim tarz bu şekildedir. Yakın zamanda bu şekilde bir soru ile arkadaşım bana geldi ve sormuştu. Ve bende düşüncelerimi aktarmak istemiştim. Belki beni anlayabildi en azından evlilik hakkında ki düşüncelerimi anladığını düşünüyorum. Daha sonra zaten takip ettiğim bu arkadaşlık sitesine de kendi duygularımı düşüncelerimi açıklamak ve paylaşmak bu evlilik hakkında ne düşündüğümü paylaşmak istedim. Bana göre evlilik sadece bir imzadan ibaret değil. Bana göre evlilik bir aile kurmak için ilk adım. Ve bu aileyi kurabilmek için iki kişinin de emek harcaması bunu istemesi benim için önemli. En azından ben bu şekilde bir evlilik düşünüyorum.Evlilik Nedir Sorusuna Cevap - Yorum Soru Turka 12 Ağustos 2020 12 Ağustos 2020 — 12:42
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular