Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Nedir Sosyoloji - Soru Cevap

Evlilik Nedir Sosyoloji

Evlilik herhangi bir toplumda temel bir birliktelik oluşturmak için gerekli olan bir birlikteliktir. Tabi sadece birliktelikten ibaret değildir. Arada sevgi ve saygının da olması gereklidir. Bunun için evlilik nedir sosyoloji açısından evliliğin anlamı yada önemi yada bir evlilik nasıl olmalıdır.

Bununla yada evliliğin ne olduğu ile ilgili bir sürü makaleler yazılar yada ilgili sosyoloji alanına ilişkin yazılar vardır. Bir sürü kişi mutlu ve huzurlu bir evlilik için bunun anlamalarına bakmak yada evliliğin diğer insanlar tarafından bakış acısı ve ya toplumun gözünde nasıl bir anlamı olduğuna bakmak isteriz. Doğduğumuzdan itibaren aile kavramı ile doğarız. Çünkü hayata ilk gözlerimizi açtığımızda karşımızda annemizi babamızı ve aile kavramını öğreniriz. Bizler hayatta öğrenebileceğimiz çoğu şeyi aileden öğreniriz ve bunu sürdürmeye çalışırız. Evlilik de tıpkı böyle bir şer. Hangi dine yada hangi ülkeye bakarsanız bakın evlilik kavramı her yerde var. Çünkü insanlar bir aile kurma kavramını daha dünyaya ilk geldiğimiz gün öğreniyoruz. Evlilik iki tarafında belli bir yükümlülükleri üstlenmesi ve birlikte bir hayat kurmaları ve soyun devamı anlamına gelebilir.Ancak evlilik nedir sosyoloji açısından değerlendirdiğimizde daha açıklayıcı veya toplum gözünden baktığımızda daha anlamlı bir tanım ortaya çıkmakta.

Bunun için de evlilik ne kadar iki kişinin arasında ki bağın bir başka bir hayata geçişi olarak tanımlansa da aslında bu sadece iki kişi arasında kalmıyor. Aileler de işin içine giriyor ve toplum tarafından nasıl anlamlara yada toplum tarafından da önemli olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Bunun için de evlilik nedir sosyoloji açısından iyi değerlendirmek ve bakmak önemlidir.Evlilik Nedir Sosyoloji - Yorum Soru Turka 13 Ağustos 2020 13 Ağustos 2020 — 13:22
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular