Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Evlilik Nedir Zor Mu - Soru Cevap

Evlilik Nedir Zor Mu

Bazı kişilerin evlilikden korktuğunu görürüz yada işitiriz. Bazı insanlar da bu heyecanla evlilik düğün gibi heyecanla tam olarak nasıl bir hayat başlayacağının farkında olamaz. Ve evlenmeyi düşünenler ve bunun hakkında korkuları olanlar genellikle evlilik nedir zor mu diye sorarlar.

Peki evlilik nedir zor mu sizce yada sizin için evlilik neyi ifade ediyor. En azından ben sizin ne düşündüğünüzü bilemem. Ancak ben kendi düşüncemi evlilik hakkında ne düşündüğümü ve zor olup olmadığını kendi düşüncelerimle sizlere aktarmak isterim. Bana göre evlilik iki kişinin arasında ki duygusal bağın güçlü olduğu ve artık kendi ailelerini kurmak istemeleri ile birlikte kurumsal olarak da birleşmenin adıdır. Evlilik deyince bir kişi ile yada şöyle diyeyim evlendiğin sevdiğin kişi ile sonsuza kadar birlikte olursun. Artık bir tek kendin olmazsın seninle aynı hayatı yaşayan ve bir aile olmanın ilk adımlarını attığın sevdiğin kişi olur yanında ve onunla birlikte bir hayat kurmaya ilk adımları atmış olursunuz. Ve sadece kendini düşünmezsin artık sevdiğin ve ailen artık kendinden kendi düşüncelerinden senin isteklerinden önce gelir. Evlilik aile kurmak iki tarafından karşılıklı kişinin birbirine karşı saygısı sevgisi ve güven duyması ve artık sorumlulukların bilincinde olmasıdır. Bana göre evlilik bu anlama geliyor. Bir de şöyle bir durum var. Bu evliliği zor görenler ve korkanlar var. Bir kişi ile bir ömür hayat geçirmek kendinden önce artık aileni sevdiğin kişiyi düşünmek bazı sorumluluklarının olması o kişiye ağır gelebiliyor ve bunları düşündükçe evlilikten korkar oluyorlar.

Tabi bu dediğim sorumluluklar fazla ama mutlu bir evlilik aile için bunlar gerekli bana göre. Tabi bu saydığım güven sevgi sorumluluk aradaki sadakat tek taraflı olmaz iki tarafında buna emek harcaması bunu istemesi gerekiyor.Evlilik nedir zor mu evlilik aradaki bağı güçlendirir iki kişinin arasında ki bağın resmiyet kazanması anlamına gelir. Ve iki kişinin sonsuza kadar birleşmesidir. Artık bir ev aile kurmak için hazırlardır.Evlilik Nedir Zor Mu - Yorum Soru Turka 11 Ağustos 2020 11 Ağustos 2020 — 13:45
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular