Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Facebook Arkadaş Önerme Nedir - Soru Cevap

Facebook Arkadaş Önerme Nedir

Facebook olsun instangram olsun bu gibi sosyal medyalar dünyanın dört bir tarafında kullanılan herkesin kullandığı kendine göre bir ortamı olduğu yaygın bir sosyal arkadaşlık sitesi. Peki durum böyle olunca burada bize sunulan facebook arkadaş önerme nedir ve nasıl çalışır veya ne işe yarar.

Aslında çok basit gibi gözüken ve herkesin facebook girince karşısına çıkan bir ekran oluyor. Ancak kimse bunların neden veya nasıl geldiğini veya niçin karşımıza çıktığını pek sorgulamıyor yada önemsemiyoruz. Peki facebook arkadaş önerme nedir ve neden bize arkadaş önerisinde bulunuyor. Bunun hakkında konuşmak ve en azından kendi fikirlerimi belirtmek için bu ilanı açmaya karar verdim. Aslında bu uzun zamandır hakkında düşündüğüm bir konu sebebine gelince de çünkü facebook her girmemde karşıma alakalı veya alakasız arkadaş önerisinde bulunuyor. Kimisini tanıyorum ve arkadaş olmak istemiyorum kimisini de tanımıyorum ve yine görmek istemiyorum. Bu önerileri bize nasıl sağladığı hakkında bir araştırma yaptım ve nasıl kapatabilirim hakkında. Aslında kapatma engelleme gibi bir durumumuz varmış. Ve engelledim de sayılır. Ancak bu önerileri bize ortak arkadaşlarımızın bulunduğu arkadaş listesi ile sunuyor. Ve ayrıca paylaştığımız etkileşimde bulunduğumuz yer ile ortak öneriler sağlıyor. Kısaca kısa bir örnek vererek açıklamak isterim. Bir lokantaya yada bir yere gidiyorsunuz ve bunu durumunuzda paylaşıyorsunuz facebook size bu yere gittiğiniz ve paylaştığınız duruma göre onları paylaşan diğer ortak kişileri arkadaş önerisi olarak size sunar. Bu en basit olanı. Diğer ortak arkadaşlarınızdan ve sizde ekli olmayanları da size arkadaş önerisi olarak sunmaktadır.

Bu facebook arkadaş önerme nedir veya nasıl çalıştığı hakkında size kısa bir bilgi vererek ve örnek vererek açıklamak istedim. Belki benim gibi merak edenler vardır diye burada paylaşmak benim açımdan uygun mantıklı geldi. Ve ayrıca bu önermeyi instangram diğer sosyal medyalarda da görebilirsiniz. Her yerde her sosyal medya da bu arkadaş önerileri karşımıza çıkıyor.Çalışma mantığı aynı sayılır hepsinde. Sizin arkadaş listenizde ki arkadaşlara yakın önerilerde bulunur. Paylaşımlarınıza ve durumlarınıza bakarak öneride bulunur. Ve ayrıca ortak arkadaşlarınızın onların listesinde ki arkadaşları da size önerir. Bu bütün sosyal medyalarda hepsi bu algoritmaya göre çalışır sayılır. Elimden geldiğince benim gibi merak eden arkadaşlara bu konuyu paylaşmak istedim.Facebook Arkadaş Önerme Nedir - Yorum Soru Turka 27 Nisan 2020 27 Nisan 2020 — 11:59
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular