Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Fitoterapi Nedir Nasıl Uygulanır? - Sağlık, Soru Cevap

Fitoterapi Nedir Nasıl Uygulanır?

Fitoterapi, sağlık koşullarını yönetmek için bitki veya şifalı otların kullanılmasıdır. Ayrıca bitkilerden veya bitkilerden gelen maddelere de atıfta bulunur. Şifalı bitkiler ve şifalı bitkiler bir tamamlayıcı tıp şeklidir. Bunlar geleneksel Batı tıbbının yanında alabileceğiniz terapilerdir. Fitoterapi nedir nasıl uygulanır sorusuna cevap bulmaya çalışmak ve ne olduğunu anlamak önemlidir.

Fitoterapi Nedir Nasıl Uygulanır?

Fitoterapi Nedir Nasıl Uygulanır?

“Fitofarmasötikler”, “bitki ilaçları”, bitkisel ilaçlar ve botanikler, bitki veya bitki bazlı ilaçlar için sıklıkla kullanılan diğer terimlerdir. Bitkisel ilaçlar ABD’de diyet takviyeleri olarak tezgahta satılmaktadır. Bu nedenle, etkinlik, güvenlik veya kalite konusunda titiz bilimsel çalışmalardan geçmemişlerdir. Diğer bazı ülkelerde, özellikle Avrupa’da, bitkisel ilaçlar daha fazla düzenlemeye tabidir ve reçeteyle alınabilir.Fitoterapiler tarihsel olarak insanlar tarafından çok çeşitli akut veya kronik sağlık durumlarını tedavi etmek için kullanılmıştır. Bunlar, kas-iskelet ağrısından hafıza kaybına kadar her şeyi içerebilir . Fitoterapi nedir nasıl uygulanır sorusu ile birlikte fitoterapinin ne olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Fitoterapinin etkinliği hakkında çok fazla çalışma yoktur. Ancak araştırmacılar, fitoterapilerin risklerini ve faydalarını araştırıyorlar. Bitkisel ilaçların hastalıkların önlenmesine ve semptom yönetimine nasıl yardımcı olabileceğini bulmaya çalışıyorlar. Fitoterapi nasıl çalıştığını öğrenmek için bir sürü çalışmalar yapılmış ancak sonuçları tam olarak belli olmayan çalışmalar. Fitoterapiler vücudunuzun fizyolojisini farklı şekillerde etkileyebilir. Birçok insan dışı çalışma, fitoterapilerin insanları etkilediği olası mekanizmaları anlamaya çalıştı. Bazıları beyin kimyasını, bağışıklık sistemini ve iştahı etkileyebilir.

Fitoterapilerin işe yarayabileceği başka bir yol da hücrelerinizin zarar görmesini engellemektir. Bu hasar kanser ve bunama gibi büyük hastalıklara yol açabilir . Araştırmacılar, fitokimyasallar olarak adlandırılan bitkilerdeki belirli kimyasalların bu hasarın oluşmasını nasıl yavaşlatabileceğini veya önleyebileceğini araştırıyorlar. Fitoterapi nedir nasıl uygulanır bunlar birçok farklı türde olabilir. Bir tentür (konsantre özü), yuttuğunuz hap veya kapsül veya içtiğiniz bir çay olarak alabilirsiniz. Doğrudan cildinize uyguladığınız merhemler veya kompresler olarak da olabilir.Fitoterapi Nedir Nasıl Uygulanır? - Yorum Soru Turka 31 Temmuz 2022 31 Temmuz 2022 — 12:55
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular