Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Genç Evlilik Nedir - Soru Cevap

Genç Evlilik Nedir

Erken yaşta evlilikler eskiden çok yaygındı. Annelerimize babalarımıza sorsak kaç yaşında evlendiniz diye genellikle genç yaşta evlendik ve görücü üsulü evlendik diye yanıt çıkar. Peki genç evlilik nedir neden eskiden genç erken yaşta evlilik oluyordu. Neden bu yaşta gerçekleşiyordu.

Aslında ben de merak ediyordum. Nedir bu genç evlilik nedir yada neden genç yaşta evlilik gerçekleşiyor diye merak ettim. Ve yakın zamanda kuzenler arasında oturur iken bu konu meydana geldi. Ve herkesin kendine göre bir düşüncesi vardı. Ve bende bu konu aklıma takıldığı için bu konuyu açmak ve sizinle paylaşmak istedim. Aslında genç yaşta evlilik o zamanlar yani annelerimizin babalarımızın evlendiği zamanlardan bahsediyorum. O zamanlar aileler anlaşıp görücü usulü şeklinde evlenerek aileler bunların evliliğine karar veriyordu. Tabi bu herkesin ailesi için geçerli olmayabilir ben genel olarak bu şekilde idi. Ancak bazı kişiler erken yaşta evlenecek olsalar bile görücü usulü değil de daha önceden birbirlerini uzaktan severek ve daha sonra aileler araya girip de birbirlerine kavuşan kişiler de mevcuttur. Burada soru neden genç yaşta evleniyorlardı. Bana göre çünkü o zamanın koşulları yada fikri bu şekilde düşünüyordu. Genç evlilik derken de çocuk yaşta değil de benim demek istediğim 18 yaşına girdikten sonra genellikle erkek olsun kız çocuğu olsun o zaman çağında devrinde aileleri bir iki yada 3 sene içinde evliliğe hazır olduklarını düşünüp evlendiriyorlardı.

Bu konu aslında oldukça derin bana göre ancak kafama takılmıştı ve bende bu konuyu yani genç evlilik nedir diye konuyu açmak ve sizinle paylaşmak istedim. Sizin bu konuda ki düşünceleriniz yada ailenizden annenizden babanızdan genç yaşta mı evlendiler ve neden genç yaşta evlendiklerini biliyor musunuz ve bu konuda ki düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz ilanıma cevap yazmanızı beklerim.Genç Evlilik Nedir - Yorum Soru Turka 27 Ağustos 2020 27 Ağustos 2020 — 11:08
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular