Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

İlişkide Arkadaş Sorunu - Soru Cevap

İlişkide Arkadaş Sorunu

Bir ikili ilişkide olsun yada bir arkadaşlık ilişkisinde olsun ilişkide arkadaş sorunu yaşamayan yoktur sanırım. Bazen anlaşmazlıklar çıkar karşımıza bazen aynı fikirde olmayız arkadaşlarımızla yada sevgilimle ama bu sorunu halletmek kaçmak anlamına gelmez. Aksine sorunun üstüne gidip konuşmak tartışmak ve ortak bir çözüm bulmak iki taraf içinde daha iyi olur.

Ancak şimdiki zamanda bırakın arkadaşlığı aşklar sevgiler ilişkilerin hepsinde ufak çaplı yada büyük çaplı sorun olsa akla gelen şey bu ilişkiyi hemen bitirmek sonlandırmak oluyor. Ama bu zamanda insanlar yalız kaldıklarını yalnızlığa mahkup olduklarının farkında olmuyor. Oysa ilişkide arkadaş sorunu yaşamayan yoktur ancak bunu halletmek yerine kaçmayı sonlandırmayı seçen kişiler genellikle yalnız oluyor ve sonra kendini başka bir ortamlara başka şekillerde yalnızlığını gidermeye çalışmaya başlıyor. Oysa o arkadaşlığınız daki veya aranızdaki sorunu dile getirip ortak bir şekilde çözüm bulsanız veya sevdiğiniz yakın bir arkadaş olsun sevgiliniz olsun veya ailenizden birisiyle anlaşamadığınız ve bu sorunu halletmek yerine kaçmaktan uzak olsak o zaman o kişi ile konuşarak anlaşmanın yolunu bulmaya çalışsak ve konuşup çözüm aradığımız takdirde hem karşı tarafı hemde kendi içinizde bir rahatlama olmasından ötürü hem ilişkiniz daha kuvvetli olacak çünkü her küçük bir sorunda sorundan kaçmak yerine çözüm aramanız sizin aranızdaki bağı daha da kuvvetlendirecek bunu siz farkında olmadan olacak ve daha sonra çıkan sorunlarda o kadar etkilenmeden ilk yaptığınız gibi konuşarak daha rahat bir şekilde halletmenizi sağlayacak.

Ama kaçarsak ilişkide arkadaş sorunu yaşayıp bu ilişkiyi sonlandırmayı ve yalnız kalmayı seçersek kaybeden iki taraf içinde bu ilişkinin sağlam olmasını sağlayamaz ve çabuk kopan bir arkadaşlık bağı bir ilişki bağı oluşur. Ancak sorunların üstüne gidip onları çözüme kavuşturmayı başarmak ilişkinizi kuvvetlendirir ve her sorun daha çok birbiriniz arasındaki bağı daha da kuvvetlendirir ve böylece hiçbir zaman bozulmayacak olan aşk sevgi arkadaşlık bağları kurulmuş olur.İlişkide Arkadaş Sorunu - Yorum Soru Turka 9 Şubat 2020 9 Şubat 2020 — 12:13
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular