Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Javascript Nedir Nasıl Etkinleştirilir? - Soru Cevap, Teknoloji

Javascript Nedir Nasıl Etkinleştirilir?

JavaScript, tarayıcıda yanıt verebilirliği ve komut dizili görevleri kontrol eder. Bu nedenle, web siteleri Google Chrome tarayıcınızda çalışmaya devam ederse, ve javascript nedir nasıl etkinleştirilir sorusuna cevap bulabilmek için, bunun nedeni büyük olasılıkla JavaScript’in devre dışı bırakılmasıdır.

Javascript Nedir Nasıl Etkinleştirilir?

Javascript Nedir Nasıl Etkinleştirilir?

Tarayıcı, istediğiniz zaman web sayfalarını size getiren istemcidir. Her zaman, bir web sitesiyle tarayıcı aracılığıyla iletişim kurarsınız. Ancak JavaScript, ve javascript nedir nasıl etkinleştirilir sorusu için, web içeriğinin dinamik olarak yüklenmesine yardımcı olur . Tarayıcıya bir web sitesinde hangi eylemlerin mevcut olduğunu ve bunların nasıl çalıştığını söyleyen dildir. Programcıların web deneyiminizi geliştirmek için JavaScript kullanmasının nedeni budur. Bu nedenle, web sayfaları içeriği biçimlendirmek ve oluşturmak için CSS ve HTML kullanırken, JavaScript olmadan statik olacak ve bu da tarayıcının komut dizili eylemler gerçekleştirmesini zorlaştıracaktır. JavaScript’i bu bağlamda hayat veren olarak görebilirsiniz. Artık orada olmadığını veya devre dışı kaldığını hayal edin; düğme eylemleri, dinamik içerik yükleme, HTTP istekleri ve daha birçok eylem başarısız olmaya veya arızalanmaya mahkumdur. Tarayıcıda JavaScript’i kapatırken, bunu yaptığınızda çoğu web sitesinin arızalanacağını unutmayın. JavaScript’i Chrome’da manuel olarak etkinleştirip devre dışı bırakabilseniz de, özellikle ayarların yalnızca ziyaret sırasında belirli bir web sitesine uygulanmasını istiyorsanız, bu zaman alır.

Kurulduktan sonra, javascript nedir nasıl etkinleştirilir bilebilmek için, JavaScript’e izin vermek veya vermemek istediğiniz web sitesini açın. Ardından Chrome’un üst kısmındaki Uzantılar düğmesine gidin ve o web sitesi için JavaScript’i devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek üzere yüklü JavaScript değiştirici uzantısını tıklayın. Uzantının bir avantajı, ayarın yalnızca söz konusu web sitesi için geçerli olmasıdır. Bu nedenle, Chrome’un tüm JavaScript Ayarlarını etkilemez.Javascript Nedir Nasıl Etkinleştirilir? - Yorum Soru Turka 1 Şubat 2023 1 Şubat 2023 — 13:39
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular