Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Kadın Fobisi Nedir - Soru Cevap

Kadın Fobisi Nedir

Aslında böyle bir ilan açar iken bende ilk defa duydum ve biraz da ilgimi çeken bir durum olduğu için bu ilanı açmak istedim. İlk böyle başlamak daha uygun olur diye düşündüm. Şimdi kadın fobisi nedir diye sorsam ilk olarak cevabınız böyle bir şey varmıdır demek olur diye tahmin ediyorum.

Ancak kadın fobisi nedir diye baktığımızda bu durum kadınların korkusu ve nefret ettiği bir durumdur. Bu durumdan genellikle erkekler muzdarip oluyor. Böyle bir korkuya sahip olan kişiler yada erkekler genellikle kadınlara karşı nefret duygusu ve korku duyarlar. Onlarla arkadaşlık dahi kurmak istemezler yaklaşmazlar. Annelerine kız kardeşlerine ve çevrelerinde ki tüm kadınlara karşı bir korku ve nefret beslerler. Bu fobi de kadın korkusu fobisi de artık dünya genelinde belli bir yaygınlığa ulaşmış durumda. Burada sorun ya çocukluk döneminden gelen bir korku da olabilir veya yetişkin dönemin de sonradan çıkan bir durumda olabilir. Genellikle zararsız gibi görünse de ileri seviyeleri oldukça zararlı olduğunu duydum. Ve ne yazık ki günümüzde bu durum biraz daha artmakta. Tabi her gün yeni bir hastalık yada yeni bir şeyler çıkıyor ve bu durumda böyle bir şey.

Ben ilk duyduğumda çok merak ettim. Bunu da bir arkadaşım yaşamış olup başına geldiği için bana anlattı ve bende kadın fobisi nedir diye merak ettim ve bakınca bir fobi olarak gözüksede bazı durumlarda ileri derecede olunca baya kişinin sağlığını etkileyecek yani psikolojik olarak sağlığını etkileyebilecek durumlarında olduğunu gördüm. Ve bu konuyu ilgimi çektiği için de bir yerde paylaşmak ve konuşmak istedim. Bunun için bu ilanı açmak istedim.Kadın Fobisi Nedir - Yorum Soru Turka 16 Ekim 2020 16 Ekim 2020 — 14:00
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular