Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Kadın Girişimci Nedir - Soru Cevap

Kadın Girişimci Nedir

Bir çok kişi kadın girişimci nedir yada ne anlama geldiğini pek bilmemektedir. Bunun için de aslıda kadın girişimci bir işi işleten ve yöneten kişi veya kadındır.

Kadınların endüstriyel faaliyetlere yada iş konusunda bir çok olanak bulabilmesi için kadınların yürüttüğü ve kadın nüfusunun daha çok iş sağlanması açısından yaygın olarak kullanılan bir terimdir.Bu nedenden dolayı da kadın girişimin artması için kadınlara daha çok çalışma hakkı tanınması ve her alanda çalışma olanakları sağlanması önemlidir. Bir çok gelişmiş ülkelerde kadınların her alanda çalışma olanakları vardır. Bu montaj olsun, onarım olsun, imalat olsun bir çok alanda çalışma olanakları vardır. Ancak baktığımızda gelişmemiş ülkelerde özellikle iş bakımından yetersiz ülkelerde kadınlara tanınan iş imkanları daha kısıtlı olduğunu görüyoruz. Kadın girişimciler bir işi başlatan yöneten organize eden veya iş girişimini başlatan kadındır veya kadınlar grubu olarak da tanımlanabilir.Kadın girişimci nedir olarak tanımlamak gerekirse bu terimlerin hepsi kadın girişimci anlamına gelir.

Bu açıdan baktığımızda kadın girişimci nedir anlamını anlamak yada terimini anlamak önemli olduğunu görüyoruz. Ve bu kadın girişimci kadınlara iş konusunda daha çok destek verilmesi veya teşvik edilmesi bence her açıdan toplum olsun kendi ayaklarının üzerinde durmak olsun her açıdan önemli bir durumdur.Kadın Girişimci Nedir - Yorum Soru Turka 14 Ekim 2020 14 Ekim 2020 — 11:00
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular