Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Kadın Girişimciliği Nedir - Soru Cevap

Kadın Girişimciliği Nedir

Kadın dediğin zaman genellikle ailesi ile ilgilenen evi ile ilgilenen bir bayan geliyor insanın aklına. Ancak ben de bir bayan olarak çalışmak kendi özgürlüğümü ve paramı elime almak isterim. Bazı ülkelerde kadın girişimciliği nedir veya bu konu hakkında kadınlara iş konusunda büyük fırsatlar sunuyorlar ve yaratıyorlar.

Ancak bazı ülkelerde de kadınlar pek destekleyen veya girişimci olması için iş kuran veya işe alan pek kişi yok sanırım. Kadın girişimci terimi, kadın nüfusunun endüstriyel faaliyetlere yani bütün iş işleri ile ilgilenen girişen bölümü ile ilgilidir. Kadın girişimciler bir işletmeyi başlatan organize eden ve işleten kadınlar veya bir grup kadın olarak tanımlanır. Kadınlardan kadın girişimciler olarak adlandırılacak bir ekonomik faaliyet geliştirmeleri taklit etmeleri veya benimsemeleri beklenir.Bir toplumda girişimcilerin ortaya çıkışı büyük ölçüde toplumda hakim olan ekonomik sosyal kültürel ve psikolojik faktörlere bağlıdır. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde eskiye oranla çalışan kadınların sayısında büyük bir artış olduğu gözlenmiştir. Bunun sebebi de kadın girişimciliği nedir veya bunun hakkında bilgi sahibi olmaları ve kadınları destekledikleri için bu büyük artış olmuştur. Kadınları her konuda hak ve özgürlük tanınması ve iş çalışma konusunda ayrım yapmaksızın kadınlara da olanak sağlamalarıdır.

Bu gelişmiş ülkelerde küçük işletmeler de dahil olmak üzere büyük işletmelerde bir kadınların sahip olduğu oran baya fazladır. Ve çalışan kadınların sayısı erkeklere oranla üç kat daha fazla artmıştır bu ülkelerde.Bunun anlamı kadın girişimciliği nedir ve bunun hakkında daha çok bilgili olmak ve kadınlara da iş fırsatı tanımak olmalı bence.Kadın Girişimciliği Nedir - Yorum Soru Turka 26 Eylül 2020 26 Eylül 2020 — 13:25
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular