Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Kadın Hakları Nedir - Soru Cevap

Kadın Hakları Nedir

Kadınlar hayatlarının her dönemin de her konuda ayrımcılıkla eşitsizlikle mücadele ediyor. Dünya genelinde tüm istatistik kadınların karşılaştığı mücadeleyi kanıtlıyor. Ve bunun için önce toplum olarak bu eşitsizliği adetsizliği önlemek için bizim için önemli olan kadın hakları nedir veya nelerdir bunu bilmek ve anlamak önemlidir diye düşünüyorum.

Pek çok kişi kadın hakları nedir ve ya nelerdir kadınların da hakları ekonomik haklar olsun eşitlik konusunda haklar olsun sosyal konuda hakları olsun bunların da kadınlar için var olduğunu bilmek önemlidir diye düşünüyorum. Bunu kadınlardan çok erkeklerin anlaması bilmesi ve biz kadınlara biraz daha önem ve değer vermeleri gerekir diye düşünüyorum. Özellikle bazı gelişmemiş ülkelerde halen kadınlara pek önem ve değer verilmiyor ve kıstlanmış özgürlükleri ile yaşamaya seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Bunun için aslında kadınların nerede yaşadıkları hangi ülkede olduklarını bir önemi olmadan tüm kadınların aynı haklara eşitliklere sahip olduğunu belirtmek için kadınların bir olması ve birbirini savunması desteklemesi önemlidir diye düşünüyorum. Ancak bu konuda bazı kuruluşlardan başka sesini çıkaran yada duyuran başka kimse de yok diye düşünüyorum.

İşte bunun için önemli olan biz kadınların da kadın hakları nedir veya nelerdir öğrenmemiz ve nerede olursak olalım birbirimizi savunmamız ve haklarımız konusunda eşitlik özgürlük sosyal ve ekonomik olsun hangi açıdan olursa olsun haklarımızı savunmamız gerek diye düşünüyorum.Kadın Hakları Nedir - Yorum Soru Turka 10 Ekim 2020 10 Ekim 2020 — 12:58
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular