Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Kadın Kooperatifleri Nedir - Soru Cevap

Kadın Kooperatifleri Nedir

Kooperatif dendiğinde karşılıklı olarak sahip olunan ve demokratik bir şekilde işletilen bir girişimci aracılığı ile sosyal, ekonomik ve kültürel çıkarları için iş birliği yapan kişilerin ortak bir alanıdır. Bunun içinde daha çok kadın kooperatifleri nedir konusunu ele almak istedim.

Aslında bir kooperatifin genel olarak ne olduğunu bildikten sonra istersen başka bir dal olsun istersen başka bir konu olsun istersen bunun gibi kadın kooperatifleri nedir konusu yada dalı olsun her konuda işbirliği yapan kişilerin ortak bir alanıdır. Kadın kooperatifi de kadınların olduğu ve onların sosyal ekonomik açıdan sıkıntılarını dertlerini paylaştığı ve kişilerin olduğu toplu bir alandır. Kooperatiflerin hiç biri kar amacı gütmeyen bir alandır. Sadece kişilerin toplandığı kendi kendine yardım eşitlik dayanışma gibi konuların olduğu bir alandır. Kadın kooperatifleri de kadınların bir birisi arasında ki dayanışmayı sağlayan ekonomik açıdan olsun kültürel açıdan olsun toplumun her yerinde eşitlik kavramının oluşması için çalışmalar yapan ve bir dayanışma içinde olan bir hizmet erişimidir.

Bunun içinde önce toplum olarak bizim bilinçlenmemiz gerek diye düşündüğümden dolayı kadın kooperatifleri nedir konusunu ele almak ve bu konuda düşüncelerimi paylaşmak ve yazmak istedim. Tabi herkesin kendi düşüncesi ve kendi fikri ama biraz daha bilinçlenmek ve kadınlara yönelik bir sürü kurum ve kuruluşların olduğunu bildirmek istedim.Kadın Kooperatifleri Nedir - Yorum Soru Turka 6 Ekim 2020 6 Ekim 2020 — 14:43
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular