Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Kadın Psikolojisi Nedir - Soru Cevap

Kadın Psikolojisi Nedir

Kadınların tüm yaşamları boyunca karşılaştığı sosyal ekonomik ve politik konulara odaklanan bir yaklaşımdır. Kadınların psikolojik olarak sorunları erkeklerinden daha büyüktür. Ve özellikle bir kadının psikolojisi bozulduğunda bunu çoğu kişi anlayamaz ve bunun için de kadın psikolojisi nedir diye bakmak gerekir diye düşünüyorum.

İlk öncelikle kadın psikolojisi nedir demek yerine yada kadın psikolojisini anlamak için ve bunun ne olduğunu öğrenmek için özellikle önce kadınları anlamanın veya kadınlar birbirlerini anlamaları daha önemlidir. Ve bunun için çok iyi bir yoldur. Kadın psikolojisi aynı zamanda erkeklerin kadınları anlamaya da yardımcı olur. Bir kadını anlamak için öncelikle onu tanımak onu yakından tanımak nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenmek onu daha iyi tanımak gerekli diye düşünüyorum. Ancak bir erkek kadını bu şekilde daha iyi tanıyabilir ve hayatında ki kişinin psikolojisini daha iyi anlayabilir. Hayatta ki bakış açınız yada konumunuz ne olursa olsun kadın olmanın ne anlama geldiğini anlamak insan olmanın önemli bir parçasıdır. Kadınlar ve erkeklerin psikolojik olarak farklı yanları yani psikolojisi bozulduğunda veya bunları farklı yollardan belli eder.

Erkekler daha çok bir çözüm arar iken kadınlar daha çok içine kapanıp kendi içinde çözmeye çalışır. Aslında kadın psikolojisi nedir diye baktığımızda bir sürü söyleyecek sözler veya araştırmalar var bu konu hakkında ancak bunu burada yazmak istemiyorum. Ben sadece kısa olarak kendi düşüncelerimi ve psikolojik açıdan nasıl hissettiğini bir bayanım az da olsa bahsetmek istedim.Kadın Psikolojisi Nedir - Yorum Soru Turka 1 Ekim 2020 1 Ekim 2020 — 14:33
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular