Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Kadın Sağlığı Nedir - Soru Cevap

Kadın Sağlığı Nedir

Kadın sağlığı aslında bizim için de çok önemli. Çoğu kadınlar artık daha erken yaşta bazı hastalıklara yakalanıyor ve sağlığı açısından bozulmalar yaşıyor. Bunun sebebi ise kadın sağlığı nedir yani kadınların sağlığının bozulmasının sebebi erken yaşta kötü alışkanlıklar fazla yıpranma ve düzensiz beslenme gibi şeyler sağlığın bozulmasında rol oynuyor.

Peki nedir bu kadın sağlığı nedir evlilik öncesi danışma yada bazı yaş aralığı grubu olarak kadınların sağlığı hakkında bilgi veren bir sürü siteler veya kanallar var. Ancak bunun üzerinde insanların o kadar büyük bir etkisi var ki insanlar yada biz bunlara kanarak bazen sağlığımızdan olabiliyoruz. Çünkü bana göre her insanın yapısı bir değil. Özellikle diyet konusunda bir sürü siteler veya şu şekilde zayıflayabilirsiniz yada bu şekilde daha kolay kilo verebilirsiniz gibi televizyon olsun nette olsun bir sürü yerde yazılar konuşmalar duyuyoruz. Ancak bunların hiçbiri bana göre uygun değil. Tabi uygun yada yanlış yalan demiyorum. Ancak her insanını kendisine özel bir bünyeye sahiptir. Ve yanlış bir uygulama ile daha kötü sonuçlar elde edilebiliriz. Bunun için de bence bir doktora tanışmak ve kontrollü kilo vermek sağlığımız açısından daha uygun olur diye düşünüyorum.

Özellikle belli bir yaştan sonra metabolizma yavaşladığı için kilo vermek daha zorlaşıyor. Ve bu kişiler daha kolay kilo vermek için sağlığı ile oynayan kişiler oluyor ve bunlar da örneğin 10 gün için de 6 kilo vermek gibi bunu örnek verdim bu benzeri olaylara yada diyetleri yapmaya başlıyorlar. Ancak bu durum da kadın sağlığı nedir diye araştırmak ve sağlığımız hakkında daha bilinçli olmamız gerekir diye düşünüyorum.Kadın Sağlığı Nedir - Yorum Soru Turka 25 Eylül 2020 25 Eylül 2020 — 13:00
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular