Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Kadın Yoksulluğu Nedir - Soru Cevap

Kadın Yoksulluğu Nedir

Kadınlar kültürel normlar ve değerler, varlıkların cinsiyete dayalı dağılımı ve erkekler ile kadınlar arasında ki güç farkının nedeniyle yoksulların çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor. Bunun için bende kadın yoksulluğu nedir bu konuya değinmek ve bu konu hakkında ki düşüncelerimi paylaşmak istedin.

Cinsiyet eşitsizliği, dünyada ki en eski ve yaygın eşitsizlik biçimlerinden biridir.Son yıllarda bunu değiştirmek için bazı önemli ilerlemelere rağmen halen bazı ülkelerde kadınlar erkeklerle aynı derce ekonomik eşitliğe ulaşamadı. Ve bu yüzden de kadınların yoksulluk içinde yaşama olasılığı daha çok yüksek ve halen de günümüzde de yapılan küresel düzeyde yapılan anketlere baktığımızda da bu durum ortaya çıkıyor. İşte bunun için kadın yoksulluğu nedir diye sorular soruluyor veya bu sorulara cevap verilen anketler düzenleniyor.Özellikle dul bekar yalnız yaşayan yada boşanmış ayrılmış bir bayan olarak benim gibi zorluk çeken veya zor yaşayan ama her şeye rağmen maddi ve ya manevi açıdan kimseye muhtaç olmadan yaşamaya çalışmak zor aslında. Ben de bunun için bu konuya değinmek istedim. Ve bu konuda ki düşüncelerimi paylaşmak istedim. VE ben ne kadar maddi konuda bir zorluk yaşamasam da benim gibi olan ve zorluk yaşayan zor geçinen bayan arkadaşlar da var.

Bunun için aslında yapacak bir şeyimiz yok gibi düşünebiliriz ancak toplum olarak biraz da bilinçlenmek ve dul olsak da bekar olsak da evli olsak da bir bayan olarak çalışmak ve kendi ayaklarımızın üzerinde durmak ve herkes ile aynı derecede olduğumuzu göstermek ve bu konuda bilinçlenmek toplum olarak yapmamız gereklidir diye düşünüyorum.Kadın yoksulluğu nedir ve bu durum bazı ülkelerde yoksulluğun çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor. Bu nerede yaşadığımızın yada hangi ülkede yaşadığımızın bir önemi yok bence önemli olan kadınların değerlerini ve erkeklerle aynı eşitliğe sahip olduğunu ve bunu anlamak önemli diye düşünüyorum.Kadın Yoksulluğu Nedir - Yorum Soru Turka 23 Eylül 2020 23 Eylül 2020 — 12:07
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular