Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Kadın Zekası Nedir - Soru Cevap

Kadın Zekası Nedir

Erkeklerin kadın zekasını inkar ettikleri görülmüştür. Daha çok erkek üstündür diye düşünülür tabi böyle görenlere de saygı duyarım ancak kadın zekası nedir bunu da bilmek ve kadınların zekası nasıl çalışıyor bunu anlamak daha önemlidir.

Erkeklerden faklı olarak kadınlar daha çok sezgisel iç güdüsel düşünür ve bu durumlar da bu yöntemle erkeklerden ayrılır. Erkekler bir duruma karşı yada bir olaya karşı daha çok düz düşünür. Ve kadınlar bu olaya karşı daha iç güdüsel ve daha kapsamlı kararlı düşünerek ve ard arda plan yaparak daha geniş bir çözüm bulurlar ve daha çözüm sunarlar. Bu yüzden kadın zekası nedir ve bu zekanın sırları ve kadınların daha özgür düşünme daha kapsamlı düşünmesi ile erkeklerden de ayrılır bu sayede. İşte bunun için her işte her olayda kadının fikri sorulur ve kadınlara da öncelik verilir. Çünkü onların zekalarına ihtiyaç duyulur. Bakarsanız eski tarihlere hangi dönem olursa olsun hangi ülkenin tarihine bakarsanız bakın her tarihte ünlü bir kadının ismini duymuşuzdur. Ve onun zekasına hayran kalmıştırız. Her tarihte her kültürde bu böyledir. Bu nedenden dolayı kadınlara önem ve değer verilir.

Kadınlar artık her yerde her konumda yer alıyor. Günümüz zamanı eskiden olduğundan daha fazla kadına önem ve değer veriyor. Bir aile de bile kadının fikri sorulur ve bu konuda onun fikrine önem ve özen gösterilir. Çünkü bilir ki evin beyi kötü bir fikir vermeyeceğini ve fikir alış verişin yada bir şeyin sonucunun kararını birlikte vermek iki taraf için da daha iyi olacağını düşünür. Bu nedenden dolayı kadın zekası nedir bu konuya değinmek ve bu konuda bahsetmek istedim.Kadın Zekası Nedir - Yorum Soru Turka 18 Eylül 2020 18 Eylül 2020 — 11:58
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular