Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Kadınlar Günü Nedir Neden Kutlanır - Soru Cevap

Kadınlar Günü Nedir Neden Kutlanır

Her yıl 8 mart da kutlanan dünya kadınlar günü tarih boyunca ve tüm dünyada kadınların başarılarını onurlandırmaya adanmış ve kadınları farklı kültürlerde olmasına rağmen yada nerede yaşadığının bir önemi olmadan kadın haklarını savunan ve kadınların toplumsal cinsiyet eşitliğini savunan bir gündür. Ve kadınlar günü nedir neden kutlanır iş de asıl soru budur bence.

Kadınlar günü kutlanmasının nedeni veya bunun üzerinde her 8 mart kadınların haklarını savunan bunun üzerine etkinlikler düzenleyen projeler düzenleyen bir sürü kişiler var. Özellikle biz erkekler pek kadınlar günü nedir neden kutlanır bunu bilemiyoruz. Bilsek de pek bizim için bir anlam ifade etmediğini düşünüyoruz. Ama asıl burada olması gereken kadınların kendi için de bu günü kutlaması değil aksine biz erkeklerin eşlerimizin annelerimizin kız kardeşlerimizin ve arkadaşlarımızın bizim için önemli olan kişilerin bu günde onları savunduğumuzu desteklediğimizi bilmeleri gerekir ve bu açıdan gerçekten önemli bir gün diye düşünüyorum. Bu özel günde eşimize annemize yada kız kardeşimize bir çiçek alıp da onu bu kadınlar gününü kutlamak ve hatırlamak bu günde yalnız olmadığını göstermek lazım diye düşünüyorum. Ama çoğu erkek bu durumdan kaçınır veya umursamaz ama asıl önemli olan bu günde onların haklarının ve eşitliğini savunmaktır ve bu günde onların ne kadar kıymetli olduklarını bizim için ne kadar önemli olduklarını göstermektir.

İşte bu nedenden dolayı da bu kadınlar günü nedir neden kutlanır aslında biz erkeklerin bilmesi gereken bir durumdur diye düşünüyorum. Ve bu günde bir çiçek dahi olsa eşimize annemize kız kardeşimize vererek onun dünya kadınlar gününü kutlamak ve gerçekten aynı düşüncede olduğumuzu göstermemiz gerekir diye düşünüyorum.Kadınlar Günü Nedir Neden Kutlanır - Yorum Soru Turka 2 Ekim 2020 2 Ekim 2020 — 15:03
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular