Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Lisede Arkadaş Sorunu - Soru Cevap

Lisede Arkadaş Sorunu

Arkadaşlık paylaşım, öğrenme, eğlence, heyecan, kendini ifşa etme, destek, tavsiye demektir. Birçok çocuk için, arkadaş edinmek ve onlarla arkadaşlığını sürdürmek kolaydır, ancak bazıları için bir bu arkadaşlık kurmak oldukça zordur. Hele bir kişinin lisede arkadaş sorunu varsa bu onun için aşılmaz sorun gibi gözükebilir.

Ne yazık ki, okul çağındaki her çocuk lisede olsun orta okulda olsun veya ilk okulda olsun arkadaşlık kurmakta zorluk çekebiliyor. Ve arkadaş bulduğu zaman arkadaşlık kurduğu zaman ona sımsıkı sarılıyor arkadaşlığını kaybetmek istemiyor. Ve arada ufak bir sorun yaşansa da bu o kişi için psikoljik bozuklara kadar gidebiliyor. Zaten o kişi için arkadaşlık kurmak oldukça zor iken bir de kurduğu arkadaşlığı kaybedince kendini yalnız hissetmesine hayata karşı olumsuz duygular beslemesine ve her zaman yalnız olacak hissi oluşmasına yol açıyor. Bu hele lisede arkadaş sorunu yaşamış bir öğrenci veya bir çocuk için tam ergenliğe giriş zamanlarında böyle bir sorun yaşaması etrafı ile iletişimi arkadaşlık kurmakta zorlanan bir çocuğun böyle bir sorun yaşaması hayatını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Oysa tek yapması gereken yalnız olmadığını bilmesi bu gibi durumlar yaşayanların ömrü boyunca yada hayatı boyunca yalnız olacağı anlamına gelmediğini bilmesi önemlidir. Okul hayatında arkadaşlığı kolay kuran öğrenciler ile zor kuran öğrencilerin psiklojik olarak ortaya koyduğu rahatsızlıklar gerçekten fazla. Bir öğrenci okulda kolay arkadaşlık kurabiliyorsa hayatında daha pozitif bir düşünceye insanlarla iletişimi daha kuvvetli olmasına kendine güveni daha gelişmiş olmasına öncelik eder. Ancak zor kuran yada hiç arkadaşı olmayan bir öğrencinin çocuğun okulda içine kapanık ve bu sonraki hayatlarını engelleyeceği için mutsuz içine kapanık kendine güveni tam gelişmeyen bir birey oluşturuyor.

Özellikle zaten arkadaşlık kurmakta zorlanan bir çocuğun birde o arkadaşı ile sorun yaşaması lisede arkadaş sorunu yaşaması hemde ergenlik döneminde yaşaması bu olayı hayatının büyük bir bölümü etkilemesine yol açıyor.Zaten mutsuz hayata karşı olumsuz güven eksikliği ve hayatı daha çekilmez bir hal almasına yol açıyor. Ama tek bilmesi gereken bu kendini yalnız hissetmemesi bu gibi durumlarda kendine sosyal aktiviteler bulup ve o sorun yaşadığı arkadaşı düşünmeyim oluruna bırakmak onun kendi iyiliği için hayatının sonuna kadar yalnız olmayacağını anlaması gerekir.Lisede Arkadaş Sorunu - Yorum Soru Turka 10 Şubat 2020 10 Şubat 2020 — 11:19
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular