Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Mantık Evliliği Nedir Kısaca - Soru Cevap

Mantık Evliliği Nedir Kısaca

Çoğu kişinin hele günümüzde baya yaygın olduğunu düşündüğüm bir durum dan kısaca bahsetmek istiyorum. Mantık evliliği nedir kısaca açıklamak ve söylemek gerekirse. Kişilerin mantık yani kendi kafasına göre uygun olduğunu düşündüğü bu konu maddi açıdan olabilir yada başka sebeblerde olabilir bunların açısından uygun olduğunu düşündüğü arada sevgi ve aşkın olmadığı bir evliliktir.

Bazı kişiler aşkın evliliği öldürdüğünü düşünür yada evlilik durumundan korkar. Çünkü aşık olup daha sonrasında boşanmayı düşünmesi yada boşanır korkusundan dolayı bu durumdan korkan kişiler var. Ve bu durumdan dolayı mantık evliliği yani aşkın olmadığı bir evlilik yapmak yada bunu düşünmek isterler. Mantık evliliği nedir kısaca bahsetmek yada söylemek gerekirse. Kişilerin mantık üzerine yani maddi olsun düşünce açısından olsun aklında ki evlilik düşüncesi bakımından olsun o düşündüğü kişi ile evlilik açısından uygun gördüğü kişi ile evlilik düşünmesi ve bunun adı da arada sevgi aşk olmadığı için mantık evliliği oluyor diye düşünüyorum. Tabi bu durumun iyi olduğunu daha uzun bir ilişki yürüttüklerini düşünenler var. Ve daha çok tercih etmesinin sebebi ise aşk evliliğinden korktukları için daha çok tercih ediliyor diye düşünüyorum. Çünkü günün birinde aşık olduğun sevdiğin kişiden ayrılmak boşanmak zorunda kaldığın zaman bir psikoljik yıkılma yaşıyorsun ve üzülüyorsun burada ne kadar süre evli kaldığın önemi yok kısa sürse de uzun süren bir evlilik olsa da bence fark etmiyor ayrıldığın zaman aynı duyguları hissediyorsun ve mantık evliliği yapmış olan ve ayrılmış olan birisine göre daha fazla üzülüyorsun.

İşte bu durumdan korktukları için ve ya korkuları olduğu için daha çok mantık evliliği yapmak istiyorlar. Tabi bu bazı kişiler yada bu düşüncede olan kişiler için bu şekilde. Belki benim bilmediğim başka sebeplerde olabilir. Ancak benim düşünceme göre bu sebep daha baskın gibi geliyor. İşte bunun için mantık evliliği nedir kısaca size kendi düşüncelerimle bahsetmek ve açıklamak istedim.Mantık Evliliği Nedir Kısaca - Yorum Soru Turka 9 Eylül 2020 9 Eylül 2020 — 13:50
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular