Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Oruç Nedir Nasıl Tutulur - Din, Soru Cevap

Oruç Nedir Nasıl Tutulur

Mübarek ramazan ayında herkesin tuttuğu oruç aslında gerçekten bilinmesi gereken bir husus. İşte bu konuda da oruç nedir nasıl tutulur konusuna değinmek ve bunun gerçekten neden ve niçin tutulduğuna bakmak ve oruç tutar iken neler yapmak ne yapmak gerektiğine bakmak gerekir.

İşte bunun için bende özellikle çocuklar bu konuda daha az tecrübesiz oldukların dan dolayı burada oruç nedir nasıl tutulur konusuna değinmek istedim. Müslüman alemi için ramazan ayı gerçekten güzel ve tam bir bayram havasında geçen mübarek bir aydır. Bu ayda insanlar oruçlarını gün boyunca tutarak ve akşam ezanı ile birlikte açarak güzel bir aydır. Ayrıca İslam dininin 5 şartından biri olarak; oruç tutmaya herhangi bir engeli bulunmayan ve buluğ çağına eren tüm Müslümanlara farz kılınmıştır.Belirli bir zaman dilimi için yemek yeme ve bir şeyler içme eylemine ara verme anlamına gelen oruç ibadetidir. Oruç tutmak için sahur yemeğine kalktığı zaman ezan okunur iken veya yemeğini yedikten sonra yarın tutacağı oruç için niyet etmesi gerekir. Çünkü niyetsiz oruç tuttulmaz. Bunun için öncelikle buna dikkat etmek gerekir. Ve sabah ezanından sonra akşam ezanına kadar yani iftar vaktine kadar hiç bir şey yemeden bu güzel günü geçirmektir. Tabi o günde insanlar yada şöyle demek daha uygun olur ramazan ayında insanlar birbirlerini kırmamaya ve küfür veya kötü sözlerden kaçınmaya özen gösterir. Çünkü bilir ki bu ay mübarek ayda bu gibi davranışlar aslında her zaman iyi karşılanmaz ama o ay için bunlar daha önemlidir.

İşte bunun için özellikle bunları gençlere yada bluğ çağına girmiş ve yeni oruç tutmaya başlayacak çocuklara öğretmek söylemek bunu açıklamak oruç nedir nasıl tutulur konusuna bakmak veya merak ederek aradıklarını internette bulmak isterler. Ama bizler konuşur ve onlara doğru şeyi öğretirsek daha güzel olur tabikide.Oruç Nedir Nasıl Tutulur - Yorum Soru Turka 23 Ocak 2022 3 Nisan 2022 — 12:08
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular