Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Ritüel Nedir Nasıl Yapılır? - Din

Ritüel Nedir Nasıl Yapılır?

Ritüel , gelenek veya kutsal kararname tarafından öngörülen törensel eylemlerin gerçekleştirilmesi .Ritüel nedir nasıl yapılır sorusuna cevap vermek için önce ritüel, bilinen tüm toplumlar tarafından sergilenen belirli, gözlemlenebilir bir davranış biçimidir. Böylece ritüeli insanları tanımlamanın veya tanımlamanın bir yolu olarak görmek mümkündür.

Ritüel Nedir Nasıl Yapılır?

Ritüel Nedir Nasıl Yapılır?

İnsanlar bazen temelde rasyonel, ekonomik, politik veya oyun oynayan bir tür olarak tanımlanır veya tanımlanır. Bununla birlikte, ritüel ve sözlü davranışları arasında çarpıcı bir paralellik sergileyen ritüel varlıklar olarak da görülebilirler. Tıpkı Dil , keyfi kurallara dayanan bir semboller sistemidir; ritüel, keyfi kurallara dayanan bir sembolik eylemler sistemi olarak görülebilir. Ritüel ve dil arasındaki karmaşık ama karmaşık ilişki, ritüel davranışı açıklamaya yönelik çeşitli girişimlerin tarihinde görülebilir. Çoğu açıklamada ritüel nedir nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye anlamaya çalışılmıştır. Dil, ritüelin doğasına ilişkin teoride gerekli bir faktör haline gelir ve ritüelin açıklamalarına bağlı olan özel dil biçimi, ritüelin dilidir. Hem mit hem de ritüel, herhangi bir din analizi için temel olmaya devam etmektedir . Ritüelin doğası ve kökeni hakkında bir teoriye üç genel yaklaşım hakimdir. İlk yaklaşım, dini olduğu kadar ritüeli de tarihsel kökenle ilgili bir teori aracılığıyla açıklama girişimiydi . Çoğu durumda, bu teori , tarih boyunca ritüel davranışın gelişimini açıklayacak bir evrimsel hipotez de varsayıyordu. Bu yaklaşımın temel önermesi ya da yasası , tıpkı insan embriyosunun rahimdeki insan evrimsel tarihinin aşamalarını özetlemesi gibi, ontojeninin (bireysel bir organizmanın gelişimi) filogeniyi (ilgili bir organizma grubunun evrimi) özetlemesidir . solungaç aşaması. Ritüelin görünüşte evrensel kapsamını açıklamanın çözümü, en eski kültürleri bulmadaki başarıya bağlıydı. Bilim adamları, bu kökeni keşfedebilirlerse, çağdaş insan ritüellerini açıklayabileceklerine inanıyorlardı.

Bu yaklaşımda neredeyse yazarlar kadar çok çözüm var. Ritüel nedir nasıl yapılır tam olarak öğrenmek için onu anlamak gerekir. Ritüelin bir kökeni arayışında, araştırma, iyi bilinen okuryazar kültürlerden daha az karmaşık ve okuryazar olmayan kültürlere dönüştü. terimlerin kullanımı ilkel din ve ilkel kültürler, ritüel, mit ve dinin anlamına bir cevap ararken bu yaklaşımdan gelir. Çeşitli kültürler ve ritüeller seçildi,Teorinin önde gelen yazarları arasında kurban ritüelinin tam motivasyonu veya nedeni tartışmalı olsa da, insanların veya hayvanların kurban edilmesi spekülasyonların ana konularından biri haline geldi .Ritüel Nedir Nasıl Yapılır? - Yorum Soru Turka 18 Eylül 2022 18 Eylül 2022 — 10:36
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular