Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Şalgam Nedir Nasıl Yapılır? - Soru Cevap

Şalgam Nedir Nasıl Yapılır?

Şalgam, genellikle patates veya pancarla ilişkilendirilen bir kök sebzedir, ancak en yakın akrabaları, Brassica cinsindeki hardal ailesinin tüm üyeleri olan turp ve rokadır . Hem soğanlı beyaz ve mor taproot hem de yapraklı yeşillikler yenilebilir. Şalgamın doğu Asya’dan geldiği düşünülüyor, ancak Roma İmparatorluğu çevresinde yaygın olarak yetiştiriliyordu ve şu anda dünyanın ılıman bölgelerinde yetiştiriliyor ve yeniyor. Şalgam nedir nasıl yapılır sorusu ile birlikte daha net bir cevap almak mümkün olabilir.

Şalgam Nedir Nasıl Yapılır?

Şalgam Nedir Nasıl Yapılır?

Şalgam tüm yıl boyunca bulunur, ancak olgun sebzelerin taze olduğu sonbaharda ve hala küçük ve tatlı oldukları ilkbaharda en iyileridir. Daha büyük, daha eski şalgamlar daha sert kabuklar geliştirir, bu da acı bir tat bırakabilir ve soyulmayı gerektirebilir. Genç olanlardan daha güçlü bir tada sahiptirler, ancak ezmek veya çorba ve yahnilere eklemek için harikadırlar. Çoğu kök sebze gibi, şalgam da kış boyunca ürünleri el altında tutmanın dayanıklı ve ucuz bir yoludur.Geleneksel bilgeliğin aksine şalgamlar çiğ olarak yenebilir , onlara turp gibi davranın. Bebek şalgamlar dilimler halinde kesilebilir ve dip soslu kruvasan olarak servis edilebilir veya dilimlenip salatalara eklenebilir ve gevrek, hafif cıvıl cıvıl bir tat için. Bunları salata için de kullanabilirsiniz. Sadece ince dilimleyin ve en sevdiğiniz sosla gezdirin. Havuç gibi, tercihinize bağlı olarak onları soyabilir veya soyamazsınız, ancak kabuğu ne kadar kalınsa, soymanız o kadar olasıdır. Şalgam nedir nasıl yapılır sorusunu merak etmek ve gerçekten ne kadar faydalı olduğunu öğrenmek gerekir. Şalgamlar çiğ olmaktan çok pişmiş olarak servis edilir ve kendilerini çeşitli müstahzarlara borçludur. Durulamadan sonra, yapışmış yeşillikleri kesin, sarkan kökleri kesin ve istediğiniz gibi hazırlayın. Şalgamlar lezzetli kavrulmuş (tatlı lezzetlerini hem yumuşatan hem de yoğunlaştıran bir süreç), püre haline getirilmiş, fırınlanmış, çorbalara veya yahnilere eklenmiş ve hatta patates kızartmasına daha sağlıklı bir alternatif olarak çubuklar halinde kesilmiş ve fırınlanmıştır. Yeşiller, hardal veya pancar yeşillikleri gibi hazırlanabilir,yıkanır, kurutulur ve tereyağı veya yağda sotelenir.

Sonuç olarak şalgam nedir nasıl yapılır ve ya nereden nasıl temin edilir. Kremsi görünümlü ampulleri ve üst kısımlarında menekşe rengi bir halka bulunan parlak renkli şalgamları arayın. Bebek şalgamlar menekşe üstlerini geliştirmemiş olabilir ve büyük beyaz bahar turplarına benzeyebilir. Sonbahar ve ilkbaharda, taze hasat edildiklerinden emin olmak için yeşillikleri eklenmiş şalgamları arayın. Kışın şalgamlar depodan gelecek ve yaprakları alınmış olacaktır. Her durumda, boyutlarına göre ağır hissettiren ve kusursuz olan sert şalgamlar istersiniz. Bunları çoğu süpermarkette ve patateslerin ve diğer kök sebzelerin yakınında bulunan doğal gıda mağazalarında bulabilirsiniz.Şalgam Nedir Nasıl Yapılır? - Yorum Soru Turka 4 Eylül 2022 4 Eylül 2022 — 13:15
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular