Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Sevda Ve Aşk Nedir - Soru Cevap

Sevda Ve Aşk Nedir

Birisine aşık olmak sevdalanmak eskiden beri şiirlerde şarkılarda duyduğumuz kelimelerden birisidir. Peki nedir sevda ve aşk nedir Aşk bir kişinin karşı tarafa karşı için de duyduğu duyguların yoğunluğudur. Peki sevda dediğimiz nedir. Aşk ve sevda aynı anlamlara gelebilir mi.

Yada bizim için aşk ve sevda arasında belli bir fark veya belli bir özellikler var mıdır. Sevda ve aşk nedir ve birbirini tamamlayan mı yoksa birbirine ihtiyacı olan birbirine bağlı iki duygu mu yoksa. İşte bugün benim de aklıma takılan ve sizinle bu konuyu paylaşmak ve bu konuyu derinden duyduğum hisleri size aktarmak istedim. Benim için aşk ve sevgi yada siz sevda diyebilirsiniz benim için aynı duygulardır. Birisine körü körüne sevmek bağlanmak demek aşkını sevgini hayatını ona adamak demek. Eskiden o kadar güzel sevgiler aşklar sevdalar varmış ki bunlar hakkında hikayeler anlatılır. Ve halen bile konuşulur. Peki şimdi günümüze bir bakalım bu gibi eskiden yaşanmış aşk sevda gibi yaşayan aşkını doya doya yaşayan yada gerçek sevgiyi aşkı bulan kaç kişi var aramızda. Bence ben söyleyeyim çok az. Gerçekten mutlu olan gerçekten aşkı yaşayan sevdayı yaşayan çok az kişi var. Çünkü eskiden özeldi. Saygı ve sevgi aşka duyulan bir saygı vardı. Ancak şimdi baktığımızda herkesin ben aşığım diye gezdiğini ve belli bir zaman sonra ayrılıp tekrar başka birisine aşık olduğunu görüyoruz. Burada demek istediğim eskiden aşk sevgi yada sevda bir kişiye ölene kadar sevmek ona bağlı kalmak ona kavuşamazsan bile halen kalbinde onu sevmek demek iken şimdi bırakın kavuşamamayı aşkı çok basite indirdiler.

Tabi belki benim düşüncemi yanlış bulabilir yada desteklemeyebilirsiniz. Ancak ben sadece içimdekileri bir yerde paylaşmak düşündüklerimi söylemek istedim. Aynı fikirde olmamamıza gerek yok. Ancak saygı duymak önemli bence. Tabi size göre sevda ve aşk nedir diye sorsam bambaşka anlamlar yükleyerek bana söyleyebilirsiniz. Ve buna saygı duyarım. Bu sizin düşünceniz aynı fikirde olmasak da saygı duymak önemli bence. Ben aşkın kontrol edilemediğini ve aşkın ne zaman hayatımıza gireceğini ve ne zaman ortaya çıkacağını bilemeyiz. Aşk bizim içimizde ki duyguları dışarı yansıtmanın en kolay yolu bence.Sevda Ve Aşk Nedir - Yorum Soru Turka 25 Temmuz 2020 25 Temmuz 2020 — 12:53
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular