Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Sevmek Ve Aşk Nedir - Soru Cevap

Sevmek Ve Aşk Nedir

Sevmek adı gibi kendisi de güzel. Peki aşk aslında ikisi de aynı anlamda bana göre sevmek ve aşk nedir ikisinin de anlamı birbirine benzer. Size bu konu hakkında düşündüklerimi paylaşmak ve bu sevmenin yada aşkın ne demek olduğunu kendi düşüncelerimi aktarmak istiyorum.

Bence bir kişiyi hayatında değer kıymet verdiğin kişiyi sevmeden aşık olamazsın. Sevmek ve aşk nedir anlamını merak etmeden önce onu yaşamak onu hissetmek önemlidir. Sevmek aşkı tamamlayan bir duygu yada histir. İlk seversin ve sonra aşık olursun. İlk aşık olup sonra sevemezsin. Ne ünlü şairler bunlara aşka sevmeye cevap aramış ama bulmamıştır. Ancak hislerini şarkılarla sözlerle anlatmaya çalışmıştır. Zaten aşk sevgi dudakların dan dökülen o kişiye karşı duyduğun hislerin dudaklarından dökülmesi değilmidir. Başkasının yaşadığı aşkı yada sevgiyi sen de o şekilde yaşayamazsın. Herkesin kendi sevme biçimi yada aşkı sevgiyi gösterme biçimi vardır. O kişinin yaşadığı aşk yada sevgi seninkine benzemez. Aşk benzerlik göstermez. Aşk herkesin yaşadığı ile aynı olmaz. Zaten olursa saçma olur ve onun adına bence aşk denmez. Mesela yakın arkadaşın da birisini seviyor ve aşık ve sende aşıksın hayatında sevdiğin hayatını ona adadığın birisi var. Ve konuşup arkadaşınla sohbet eder iken onun aşkını soruyorsun nasıl yaşadığını ve sen de aynısını yaşamadığını fark ediyorsun. Zaten yaşamazsın onun yaşadığı yada hissettiği duygular farklıdır. Senin yaşadığın sevgi hissettiğin duygular farklıdır. Ayrı kişilerin hissettiği duygular aynı olamaz. Bir bakın etrafınıza seven aşık olan kişilere ve hiç biri bir birisinin aynı yaşadığı duyguları yaşamıyor.

İşte aşkı yada sevmeyi eşsiz kılan özel kılan da budur. Kimsenin ki birbirine benzemez ve aynı olmaz ve aynı hissetmez. Aşk karmaşık olduğu kadar çok da güzel bir duygu ve eskiden beri derler herkesin yaşaması hissetmesi kalbinin derinliklerin de hissetmesi gereken bir duygu. Tabi ancak aşkın yada hayatınıza sevginin ne zaman geleceğini kalbinizin kapısını ne zaman çalacağı belli olmaz. Bunun için zaman gereklidir. İşte bana göre sevmek ve aşk nedir diye sorsalar hissettiğim duygular aslında çok fazla söyleyecek sözler kelimeler çok fazla ancak buna burada ne zamanım yeter ne sayfa yeter o yüzden en azından kısaca toplayabildiğim kadar toplayarak size hissettiklerimi aktarmak istedim.Sevmek Ve Aşk Nedir - Yorum Soru Turka 20 Temmuz 2020 20 Temmuz 2020 — 15:26
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular