Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Twitch Nedir Nasıl Para Kazanılır? - Teknoloji

Twitch Nedir Nasıl Para Kazanılır?

Twitch, her ay 4 milyondan fazla yayıncısı ve günlük ortalama 17,5 milyon kullanıcısı olan ve tümü video oyunları oynayan veya oynayan diğer insanları izleyen oyuncular için gidilecek platformdur. Aynı zamanda, hobilerini biraz ekstra paraya dönüştürmek ve geleneksel bir iş olmadan para kazanmak isteyen oyuncular için de bir destinasyondur . Bunun için temel olarak öncelik twitch nedir nasıl para kazanılır sorusuna yanıt aramak olacaktır.

Bazı yayıncılar, diğer şeylerin yanı sıra abonelikler, sponsorluklar ve reklam geliri payı sayesinde yılda yedi rakam kazanıyor. Doğru, genellikle on binlerce takipçisi var ve her gün kanallarında diğer oyunları yayınlamak, oyun oynamak ve barındırmak için saatler harcıyorlar. Ancak sitede para kazanmak için elit bir kullanıcı olmanıza gerek yok. Kitlenizi nasıl oluşturacağınız ve Twitch’te para kazanmaya nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Twitch Nedir Nasıl Para Kazanılır?

Twitch Nedir Nasıl Para Kazanılır?

Twitch izleyicisi oluşturma

Bir gecede herhangi bir çevrimiçi platformda bir izleyici çekemezsiniz. Twitch’te de durum aynı. Twitch yayıncılarına takipçi kitlesi oluşturma konusunda tavsiyelerde bulunan hevesli bir oyuncu olan Jordan Slavik, “Başarılı kanallar – şirketler gibi – günler veya haftalar içinde değil, yıllar içinde oluşur” diyor. “En önemli şey malzeme üretmeye devam etmek.” İlk başta biraz para kazanabilirsiniz, ancak çok fazla çalışmadan sabit bir gelir beklemeyin. Bir oyun, tür veya shtick olsun, nişinizi bulun – örneğin en yetenekli oyuncu değilseniz, en komik olun. Hayranların ne zaman izleyeceklerini bilmeleri için düzenli bir akış programı ayarlayın. Twitch yayınlarınızı tanıtmak için mevcut sosyal medya hesaplarınızı (Twitter, YouTube , Facebook, Instagram vb.) kullanın. Diğer Twitch kullanıcılarını akışlarını izleyerek ve etkileşim kurarak destekleyin. Slavik, pazarlama ve ağ oluşturma becerileriniz neredeyse oyun becerileriniz kadar önemli diyor. İzleyicileri çektikten sonra onlarla etkileşime geçin. Sorular sor. Eşek şakaları. Sohbetlere yanıt verin. Eğlenceli bir yayıncı, hayranların akıştan sonra akışı ayarlamasını sağlar.

Acemi olarak nasıl para kazanılır

Kitleniz büyüdüğünde, para kazanma potansiyeliniz de artar. Ancak takipçi sayınızı artırmaya devam ederken twitch nedir nasıl para kazanılır bakmak için para kazanmanın birkaç yolu var:

Bağışlar
Twitch kullanıcıları kendilerini desteklemekten hoşlanırlar. Bunu yapmanın ana yollarından biri, en sevdikleri yayıncılara para bağışlamaktır. PayPal veya Streamlabs gibi bir üçüncü taraf uygulaması aracılığıyla kanalınıza bir “bağışta bulun” düğmesi ekleyin ve izleyicilerin size parayı göstermesine izin verin.

Marka ortaklıkları

Şirketler, ürünlerini insanların önüne çıkarmak için Twitch yayıncılarını kullanıyor ve yayıncılar da karşılığında bir komisyon alıyor. Bu genellikle bir ortak veya bağlı kuruluş ilişkisi olarak adlandırılır (Twitch’in ortak ve bağlı kuruluş programlarıyla karıştırılmamalıdır, daha sonra bahsedeceğiz). Twitch yayıncıları için ortaklık fırsatları, donanım ve yazılım, enerji içecekleri ve kulaklık ve sandalye gibi aksesuarlar satan şirketlerden gelebilir. Komisyonlar değişiklik gösterir, ancak örneğin donanım ve yazılım şirketi Razer, bağlı kuruluşlara ürünlerinin satışı üzerinden %20’ye varan komisyon sunar. Büyük bir oyuncu değilseniz, markalar genellikle size gelmez. Ortaklık fırsatlarını değerlendirmek için diğer yayıncılarla konuşun.

Eşya

Özel bir hedef kitleniz varsa, TeePublic veya Spreadshop gibi üçüncü taraf bir site aracılığıyla kendi ürünlerinizi (t-shirtler, çıkartmalar, kahve kupaları ve dizüstü bilgisayar kılıfları gibi düşünün) satmayı düşünün. Sadece bir vitrin oluşturun, kendi tasarımınızı taşıyan veya diğer kaynaklardan derlenmiş öğelerle stoklayın ve Twitch kanalınızda tanıtın.

Belirli bir dizi kriteri karşılayan yayıncılar, Twitch Bağlı Kuruluşu olabilir. Program yalnızca davetiye içindir ve Twitch’e göre uygun olmak için son 30 gün içinde aşağıdaki kilometre taşlarını yerine getirmiş olmanız gerekir:

En az toplam 500 dakika yayın yapılır.

En az yedi farklı yayın günü.

Ortalama üç veya daha fazla eşzamanlı izleyici.

En az 50 takipçi.

Programa katılmak, Twitch’te para kazanmanın ek yollarıyla birlikte gelir:

Abonelikler

İzleyiciler, özel sohbet odaları, ifadeler ve ürün indirimleri gibi avantajların kilidini açmak için kanalınıza abone olabilir. Aylık abonelikler 4,99 ABD dolarından başlar, 9,99 ABD doları ve 24,99 ABD doları seçenekleri mevcuttur. İştirakler her abonelikten bir pay alır.

Sanal alkış

İzleyicilerin parasal destek vermelerinin bir başka yolu da “bitler” adı verilen sanal tezahüratlardır. Twitch’in sadece ilk adını kullanan eski halkla ilişkiler direktörü Chase’e göre, izleyiciler sohbet penceresinden farklı renk ve boyutlarda gelen bitleri satın alıyor. Fiyat 100 bit için 1,40 dolardan başlıyor. İzleyiciler daha sonra onları, sohbetlerinde kullanılan her bit için 1 sent – bir kesinti alan favori yayıncılarına dağıtır.

Oyun satışları

Diyelim ki kendinizi Warframe oynarken yayınlıyorsunuz. İzleyiciler, “şimdi satın al” düğmesini kullanarak oyunu ve oyun içi eklentileri doğrudan kanalınızdan satın alabilir. Bu düğme, Twitch mağazasında satılan oyunları her oynadığınızda otomatik olarak görünür. İştirakler, kanallarından kaynaklanan satın alma işlemlerinden %5 pay alır.

Twitch Partner olarak nasıl para kazanılır?
Ortak statüsü, Twitch kazananları için en üst düzeydir. Twitch nedir nasıl para kazanılır sorusuna cevap almak için,programa katılmaya otomatik olarak davet edilen Twitch Bağlı Kuruluşlarının aksine, kullanıcıların ortak olmak için başvurmaları gerekir. Twitch Ortakları, bağlı kuruluşlar ve genel kullanıcılarla aynı şekilde para kazanır, ancak sayfalarından elde edilen reklam gelirinden de pay alırlar. Ortakların ayrıca onay anlaşmaları ve marka sponsorlukları alması da muhtemeldir.Twitch Nedir Nasıl Para Kazanılır? - Yorum Soru Turka 25 Eylül 2022 25 Eylül 2022 — 12:03
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular