Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Vekalet Nedir Nasıl Verilir? - Hukuk

Vekalet Nedir Nasıl Verilir?

Vekaletname en çok bir müdürün geçici veya kalıcı hastalığı veya sakatlığı durumunda veya müdür gerekli belgeleri imzalayacak durumda olmadığında kullanılır.Bir vekaletname, müvekkilin sözleşmeyi iptal etmesi veya vefat etmesi, mahkeme tarafından geçersiz kılınması veya vekilin belirtilen sorumlulukları artık yerine getirememesi gibi çeşitli nedenlerle sona erebilir. Evli bir çift olması halinde, müvekkil ve vekil boşanırsa , yetki geçersiz olabilir .Çok sayıda vekaletname türü vardır. “Dayanıklı” bir vekaletname, belge imzalandığında yürürlüğe girerken, “yaylı” bir vekaletname ancak vekilin iş göremez hale gelmesi durumunda yürürlüğe girer. Vekalet nedir nasıl verilir aslında herkesin bunu öğrenmesi gerçekten ne anlama geldiğini bilmesi gerekir. Çünkü bazen hiç beklemediğimiz bir anda bize lazım olabilir. Bir vekaletname ayrıca tıbbi konularla sınırlı olabilir ve vekilin ehliyetsiz bir kişi adına önemli kararlar almasına olanak tanır.Vekaletname belgelerinin çoğu, bir temsilciye, müdürün zihinsel durumu iyi olduğu sürece, tüm mal ve mali konularda müdürü temsil etme yetkisi verir. Müvekkil kendileri için karar veremez hale gelirse, sözleşme otomatik olarak sona erecektir.Beklenmeyen iş göremezlik veya uzun süreli bakım planlayan herkes, bu tür olaylar ne kadar uzak görünürse görünsün, ihtiyaç halinde kullanılmak üzere bir vekaletname düşünülebilir. Evden uzakta olmayı bekleyen ve bir süre için ulaşılması zor olan biri için de gerekli olabilir. Genel veya sınırlı bir vekaletname olabilir .

Vekalet Nedir Nasıl Verilir?

Vekalet Nedir Nasıl Verilir?

Vekalet avukata (vekil olarak da bilinir) işleriniz hakkında karar verme yetkisi verir.Vekalet nedir nasıl verilir ile oluşturduğunuz vekalet türü, hangi işler üzerinde yetki verdiğinizi belirler. Vekaletname , işlerinizi yönetmesi için birini atayan yasal olarak bağlayıcı bir belgedir.Gerçek bir avukatın karar verme yetkisi, seçtiğiniz Vekalete bağlı olarak farklı zamanlarda yürürlüğe girer. Hangi tür olursa olsun, herhangi bir vekalet, temsil ettiği kişi vefat ettiğinde hükümsüz ve hükümsüz hale gelir. Ölümden sonra varlıkların ve işlerin yönetimine ilişkin talimatları listelemek için son bir irade ve vasiyet veya yaşayan bir güven kullanılır.Vekalet Nedir Nasıl Verilir? - Yorum Soru Turka 12 Haziran 2022 12 Haziran 2022 — 12:30
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular