Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Vertigo Nedir Nasıl Geçer? - Sağlık, Soru Cevap

Vertigo Nedir Nasıl Geçer?

Vertigo, etrafınızdaki ortamın daireler çizdiği hissidir. Baş dönmesi ve dengesiz hissetmenize neden olabilir. Vertigo bir hastalık değildir. Aksine, değişen koşulların bir belirtisidir. Hem baş dönmesi hem de baş dönmesi denge sorunları olarak kabul edilirken vertigo nedir nasıl geçer , iki semptom farklıdır. Baş dönmesi, genel bir dengesizlik hissidir. Vertigo ile, hareket ettiğinizi veya çevrenizin döndüğünü hissedersiniz.

Vertigo Nedir Nasıl Geçer?

Vertigo Nedir Nasıl Geçer?

Vertigo atakları her yaşta olabilir, ancak 65 yaş üstü kişilerde daha yaygındır. Kadınların vertigo yaşama olasılığı erkeklerden biraz daha fazladır. Bazı insanlar hamileliğin bir yan etkisi olarak vertigo yaşarlar.Vertigo yaygın bir sorundur. Yaklaşık %40’ı yaşamları boyunca en az bir kez baş dönmesi yaşıyor. Vertigo nedir nasıl geçer ortalama olarak, vertigo atakları birkaç saniye ile birkaç dakika arasında sürer. Ancak şiddetli vakalarda, insanlar saatlerce, günlerce, haftalarca ve hatta aylarca vertigo yaşayabilir.Birçok insan vertigoyu hareket hastalığına benzetir . Dönüyor, sallanıyor veya eğiliyormuş gibi hissetmenize neden olabilir. Ayağa kalktığınızda, yürüdüğünüzde, pozisyon değiştirdiğinizde veya başınızı hareket ettirdiğinizde dengesizlik duyguları kötüleşebilir.Vertigo korkutucu olabilir ama durumun kendisi ciddi sayılmaz. Bununla birlikte, baş dönmesi diğer potansiyel olarak ciddi sağlık durumlarıyla bağlantılı olabilir. Bu nedenle, tekrarlayan veya uzun süreli vertigo atakları yaşarsanız, sağlık uzmanınıza bilgi vermelisiniz.

Vertigo, genellikle baş dönmesi olarak tanımlanan bir hareket veya dönme hissidir. Vertigo, vertigo nedir nasıl geçer, baş dönmesi ile aynı şey değildir. Vertigolu kişiler, sanki gerçekten dönüyormuş veya hareket ediyormuş gibi veya dünya etraflarında dönüyormuş gibi hissederler.Vertigo Nedir Nasıl Geçer? - Yorum Soru Turka 12 Nisan 2023 12 Nisan 2023 — 11:59
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular